Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα παρέμεινε ο Φοίνικας Λάρισας ο οποίος δεν συνάντησε ιδιαίτερη αντίσταση από την Μελίκη της οποίας επικράτησε με 84-61. Νίκες και για Αστέρα και για ΑΕΛ!
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΜΕΛΙΚΗ 84-61
Τα δεκάλεπτα: 30-24, 47-31, 68-48, 84-61
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Δημάδης
ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Λιάγκας): Αθανασόπουλος 11, Ακρίβος 3 (1), Παπαχρήστος 11 (1), Γοργόλης 9 (1), Γκαγκανάσιος 6, Λεπενιώτης 5, Περωτής 18, Σαριμπαλίδης 4 (1), Τσούρμας 8 (2), Τσιαμπαλής 9.
ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος, Μαυρίδης 14, Δημητριάδης 6 (2), Παυλίδης, Κοτσάμπασης 10 (1), Λέφας 11, Παραπούρας 18 (4), Τζουνόπουλος 2, Παπαδόπουλος.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 71-60
Τα δεκάλεπτα: 20-20, 33-32, 51-47, 71-60
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ
ΑΣΤΕΡΑΣ (Τριανταφυλλίδης):Tσιαβές 16, Μανώλας 13 (3), Λιάκος 5 (1), Σταυρόπουλος 16 (4), Πρόγκας 16, Γαλάνης 5,
ΠΡΩΤΕΑΣ (Χασιώτης):Ζαμπέτης 2, Γιαννάκης 14 (3), Γράβας 6, Κλωνάρας 14, Πουλιανίτης, Κολοβός 2, Μουράτογλου 12 (1), Ιωαννίδης 6, Τζήμας 4
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ – ΑΕΛ 51-75
Τα δεκάλεπτα:12-26, 28-39, 37-57, 51-75
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Μαραθιώτης
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ (Παπαδόπουλος): Λυκαβίτης, Συμεών, Μαυρίδης 21, Βασιλείου 6, Βίτκας 8 (1), Γούλιος 6, Γαζέας 10.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βογιατζής 5 (1), Γκανέτσας 8 (1), Κουρής, Τσιλούλης 8, Μηλιώνης 14 (4), Τσακνάκης 5 (1), Αποστολάκης 5, Κορκοβέλος 2, Καρπούζας 5 (1), Τσούτσος 17 (1), Κόκκας 6.
Τα αποτελέσματα
Μεταμόρφωση Βόλου – Μακαμπή 78-67
Βόνιτσα – Καστοριά 68-66
Φοίνικας Λάρισας – Μελίκη 84-61
Αστέρας Λάρισας – Πρωτέας Γρεβενών 71-60
Τιτάνες Παλαμά – Διόσκουροι Κοζάνης 59-53
Αριστοτέλης Φλώρινας – ΑΕΛ 51-75
H βαθμολογία
1.Φοίνικας Λάρισας 32 (15-2)
2.Τιτάνες Παλαμά 31 (14-3)
-----------------------------------------
3.Βόνιτσα 29 (12-5)
4.Μεταμόρφωση Βόλου 28 (11-6)
5.Διόσκουροι Κοζάνης 27 (10-7)
6.Πρωτέας Γρεβενών 26 (9-8)
7.Αστέρας Λάρισας 25 (8-9)
8.Μελίκη 24 (7-10)
9.ΑΕΛ 24 (7-10)
10.Καστοριά 23 (6-11)
11.Μακάμπη 20 (3-14)
12.Αριστοτέλης Φλώρινας* 16 (0-17)
*Έχει ένα μηδενισμό
Η συνέχεια
Καστοριά – Μεταμόρφωση Βόλου
Μελίκη – Βόνιτσα
Πρωτέας Γρεβενών – Φοίνικας Λάρισας
ΑΕΛ – Αστέρας Λάρισας
Μακαμπή – Τιτάνες Παλαμά
Διόσκουροι Κοζάνης – Αριστοτέλης Φλώρινας