Σταμάτησε στα πέντε ο Αχιλλέας

Ευρεία νίκη με σκορ 5-1 κατάφερε να πάρει ο Αχιλλέας Φαρσάλων απέναντι στον Π.Ο.Ε. και να μείνει έτσι κοντά στην πρώτη πεντάδα του βαθμολογικού πίνακα της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας. Μάλιστα, εντυπωσιακό είναι πως η ομάδα των Φαρσάλων πέτυχε όλα τα γκολ στην αναμέτρηση αυτήν, καθώς το μοναδικό γκολ του Π.Ο.Ε. προήλθε από αυτογκόλ.

Η αρχή έγινε από πολύ νωρίς στο παιχνίδι, όταν μόλις στο 2ο λεπτό ο Γκατζόγιας με πλασέ έγραψε το 1-0. Με την συμπλήρωση του πρώτου δεκάλεπτου ο Λυμπέρης με τον ίδιο τρόπο έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους. Στο 24’ και μετά από ένα μπέρδεμα της άμυνας ο Πατσιούρας έστειλε άθελα του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του κάνοντας το 2-1.

Στο 32ο λεπτό, ο Λυμπέρης σκόραρε και πάλι κάνοντας το 3-1, ενώ δέκα λεπτά αργότερα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αντωνιάδη, ο Μαργαριτόπουλος με κεφαλιά έκανε το 4-1. Στο δεύτερο μέρος, ο Αχιλλέας κατέβασε τον ρυθμό του, θέλοντας να διατηρήσει δυνάμεις. Στο 49’ ο Θεοχάρης διαμόρφωσε το τελικό 5-1, μετά από πάσα του Μπένου.

Τέλος, να σημειωθεί ότι ο Αχιλλέας είχε και δύο δοκάρια στο 35’ όταν ο Μπένος εκτέλεσε ένα φάουλ, με την μπάλα αρχικά να χτυπάει στην συμβολή των δοκαριών και στην επαναφορά ο Μαργαριτόπουλος σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.

Επιπλέον, να σημειωθεί ότι σύσσωμη η ομάδα του Αχιλλέα εύχεται στον ποδοσφαιριστή της, Ξυνογαλά καλή θητεία, καθώς την εβδομάδα που μας πέρασε παρουσιάστηκε στον στρατό.

Αχιλλέας Φαρσάλων(Μάκης Τριανταφυλλόπουλος): Κουτσουκέρας, Τσιανάκας, Μαργαριτόπουλος, Μακρής, Πατσιούρας, Τσιούλης(55’ Δημακόπουλος), Αντωνιάδης, Λυμπέρης, Γκατζόγιας, Μπένος(70’ Παλαμίδας), Θεοχάρης(75’ Τσιτσικλής).