Επίδειξη δύναμη της Τσέλσι επί της Φούλαμ

Με τον Σούρλε να πετυχαίνει χατ - τρικ σε διάστημα 17 λεπτών, η Τσέλσι πέρασε νικηφόρα από το «Craven Cottage», επικρατώντας 3-1 της Φούλαμ.
Εκτός αποστολής έμεινε ο Μήτρογλου, ενώ στο τελευταία δεκάλεπτο έπαιξε ο Καραγκούνης. Με γκολ του Χέιτινγκ η Φούλαμ απλώς μείωσε σε 1-3 στο 74'. Η Αρσεναλ έφυγε με άδεια τα χέρια από την έδρα της Στόουκ, η οποία πήρε μεγάλη νίκη επί των Κανονιέρηδων με 1-0, χάρη σε πέναλτι του Γουόλτερς στο 76'. Η Νιούκαστλ, τέλος, έβαλε γερές βάσεις για το διπλό στην έδρα της Χαλ από το ημίχρονο, όταν και με σκόρερ τους Σισοκό και Ρεμί προηγήθηκε με 2-0. Με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου η Χαλ με τον Κέοχ μείωσε, αλλά στη συνέχεια δέχτηκε ακόμα δύο γκολ από τους Σισοκό και Ανιτά.