Διγκόζης: «Ήμασταν άτυχοι με τα δύο δοκάρια που είχαμε»

Μετά το τέλος του αγώνα του Τυρνάβου με τον Αιγινιακό, ο τεχνικός της Λαρισινής ομάδας δήλωσε: «Γνωρίζαμε ότι ο αντίπαλος θα έρθει στο Αλκαζάρ για τη νίκη. Όλη την εβδομάδα δουλέψαμε ούτως ώστε να περιορίσουμε τα ατού του Αιγινιακού και νομίζω ότι σε γενικές γραμμές τα καταφέραμε, αν εξαιρέσουμε το πρώτο γκολ που το δεχτήκαμε από στημένη φάση. Ένα προσωπικό λάθος δεχόμαστε το δεύτερο και θέλω να πω ότι δικαιούται ο τερματοφύλακάς μας μετά από δέκα αγωνιστικές εκπληκτικής απόδοσης να κάνει ένα λάθος. Μη ξεχνάμε ότι το ποδόσφαιρο είναι παιχνίδι λαθών. Μετά το 0-2 μπορώ να πω ότι ένα δεκάλεπτο ο αντίπαλος είχε την υπεροχή και θα μπορούσε να είχε πετύχει ακόμη ένα γκολ, αλλά δεν τα κατάφερε. Εμείς από την άλλη ήμασταν άτυχοι με τα δύο δοκάρια που είχαμε.

Στο ημίχρονο κάναμε δύο αλλαγές προσπαθώντας να αλλάξουμε την εικόνα της ομάδας και την ροή του αγώνα. Τα καταφέραμε σε πολύ μεγάλο βαθμό. Ήρθε ένα γρήγορο γκολ, πιέσαμε όσο περισσότερο μπορούσαμε και αν δεν κάνω λάθος κάναμε τρεις-τέσσερις κλασικές ευκαιρίες που όμως δεν τις μετουσιώσαμε σε γκολ. Θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες μου για την μεγάλη προσπάθεια που κάνανε απέναντι σε έναν αντίπαλο πάρα πολύ καλό. Προσπαθήσαμε για το καλύτερο, αλλά δυστυχώς δεν κερδίζει πάντα αυτός που προσπαθεί περισσότερο. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στον Αιγινιακό για τη νίκη του. Είναι μια πολύ καλή ομάδα και εύχομαι να καταφέρει το στόχο που έχουν θέσει».