Δύο γκολ με το καλημέρα, έδωσαν τη νίκη στον Ηρακλή

Ο Ηρακλής Λάρισας κατάφερε να πάρει μια σημαντική νίκη στο γήπεδο της Νεάπολης Α’ την Κυριακή το πρωί κόντρα στην Δόξα Βλαχογιαννίου με σκορ 2-0. Αξίζει να αναφέρουμε πως και τα δύο γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο λεπτό κάθε ημιχρόνου με σκόρερ τον Σωκράτη Κολομητρούση.

Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μπάρδα στο 65’, ενώ είχαν και δύο δοκάρια! Σε γενικές γραμμές το αποτέλεσμα είναι δίκαιο.

Το συγκρότημα του Τάκη Παραφέστα μπήκε δυνατά στο ματς πέτυχε ένα γκολ και κάπως έτσι ξεκίνησε και το δεύτερο μέρος με αποτέλεσμα να βάλει τις βάσεις για το τρίποντο.

Μετά την αποβολή κοίταξαν να διαφυλάξουν τα μετόπισθεν. Το Βλαχογιάννι παρατάχθηκε με πολλές απουσίες και μάλλον οι παίκτες είχαν το μυαλό τους στο ματς της Τετάρτης για το κύπελλο με τους Αγίους Αναργύρους.

Παρόλα αυτά σημείωσαν ένα γκολ με τον Λιόλιο, αλλά δεν μπόρεσαν για το κάτι παραπάνω. Ιδανικό ντεμπούτο για τον τεχνικό του Ηρακλή Τάκη Παραφέστα.

1’ Λάθος στην άμυνα του Βλαχογιαννίου, ο Κολομητρούσης έκανε το σουτ και κατέληξε στα δίχτυα (1-0).

4’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κολομητρούση η μπάλα στο δοκάρι.

10’ Σουτ του Αθανασούλη η μπάλα ελάχιστα άουτ.

12’ Σέντρα - σουτ του Κολομητρούση, η μπάλα βρήκε ξανά στο δοκάρι.

45’ Από κόρνερ, ο Κοτούμπας με κοντινή προβολή έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.

46’ Κάθετη πάσα του Μπάρδα στον Κολομητρούση, ο τελευταίο έκανε το σουτ και κατέληξε στα δίχτυα (2-0).

57’ Συρτό σουτ του Λιόλιου πέρασε λίγο άουτ.

64’ Σουτ του Ξεφτέρη, έδιωξε δύσκολο ο Μαγαζιώτης και μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια.

65’ Ο Μπάρδας αποβάλλεται σωστά με απευθείας κόκκινη κάρτα για χτύπημα σε αντίπαλο.

88’ Ωραίο συρτό σουτ του Λιόλιου από πλάγια δεξιά η μπάλα στα δίχτυα (2-1).

Ηρακλής Λάρισας: Μαγαζιώτης, Κασνακούδης, Ζιούστης, Κοτούμπας, Τσέλιγκας, Σάββας, Κόλλιας (56’ Χατζής), Θεοδώρου (51’ Παραφέστας), Μπάρδας, Κολομητρούσης, Φιλίππου.

Δόξα Βλαχογιαννίου: Χαλκιάς, Σγουραλής, Αναγνώστου, Λάλας, Καρατζώλης, Μήσιος Ν. (57’ Ιωαννίδης), Αλεξίου, Μήσιος Δ., Αθανασούλης (62’ Τασιούλης), Φαρμάκας, Ξεφτέρης.

Διαιτητική τριπλέτα: Τσιοφλίκη, Πιτσαρή, Σταμπέρνας.