Εύκολο απόγευμα για τον Φαλανιακό

Με σκορ 2-0 κέρδισε ο Φαλανιακός τον Όλυμπο/Μύτικα Καλυβίων και διατηρήθηκε έτσι στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας. Η ομάδα της Φαλάνης, ήταν σαφώς καλύτερη μέσα στον αγωνιστικό χώρο από τον αντίπαλο της και κατάφερε να φτάσει σε αυτήν την νίκη χωρίς να κουραστεί ιδιαίτερα.

Ο Παπαδόπουλος με εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-1 στο 30ο λεπτό, ενώ το δεύτερο γκολ για την ομάδα του Τάκη Παραφέστα, το πέτυχε ο Μπλέντι στο 80’ με πλασέ από κοντά. Τέλος, να σημειωθεί ότι για την ομάδα του Φαλανιακού, αποβλήθηκε ο Βαρσάμης στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης, με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Φαλανιακός(Τάκης Παραφέστας): Μιγδάνης, Παύλου, Βαρσάμης, Κολοβός Κ., Πολύζος, Γωγάκος, Κολοβός Ν., Μπλέντι, Παπαδόπουλος(75’ Λυγούρας, 80’ Κόκκινος λ.τ.), Μανακούσιος, Σαχίνι(65’ Πανταζής).