«Έμφραγμα» στο 93’ (1-1)

Σοκ στο Αλκαζάρ. Η ΑΕΛ ισοφαρίστηκε στο 93’ με αυτογκόλ του Αγτζίδη και τα πράγματα είναι πλέον δύσκολα ενόψει του δευτέρου αγώνα στην Θεσσαλονίκη (μάλλον στον Εύοσμο θα γίνει το ματς) κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα (1-1). Το γκολ για την ΑΕΛ σημείωσε ο Δημήτρης Γκούρτσας με κεφαλιά στο 73’.

Στο πρώτο μέρος η ΑΕΛ ήταν κακή, ενώ στην επανάληψη η «Βασίλισσα» του κάμπου μπήκε από το πρώτο λεπτό μεταμορφωμένη και κατάφερε να πετύχει ένα γκολ, ενώ φωνάζει δίκαια και για ένα καθαρό πέναλτι σε ανατροπή του Μπουσινάκη στο 53’ που δεν δόθηκε. Το συγκρότημα του Γιώργου Στράντζαλη δημιούργησε και κάποιες ακόμη καλές ευκαιρίες χωρίς όμως να μπορεί να τις εκμεταλλευτεί.

Πολύ άγχος για την ομάδα της ΑΕΛ απέναντι σε έναν ανταγωνιστικό αντίπαλο που και αυτός είναι στην κορυφή του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Ένταση στο φινάλε!