Καταιγιστικός ο Σμόλικας

Νίκη με σκορ 3-1 πήρε ο Σμόλικας, μέσα στο γήπεδο της Φαλάνης, απέναντι στον Απόλλωνα Λάρισας, με της ομάδα του Νίκου Γκαλίτσιου να ανεβαίνει βαθμολογικά στον πίνακα της Α’ ΕΠΣΛ.

Οι γηπεδούχοι, είχαν την πρώτη καλή στιγμή στο 15ο λεπτό, όταν ο Μπαρούτας εκτέλεσε ένα φάουλ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Παρ’ όλα αυτά, κατάφεραν και προηγήθηκαν στο 20ο λεπτό με κεφαλιά του Νεστορίδη, που έκανε το 1-0, μετά από εκτέλεση φάουλ του Λιάκου. Οι φιλοξενούμενοι, κατάφεραν να ισοφαρίσουν πρόσκαιρα σε 1-1, στο 44ο λεπτό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μίμη Τσακμακίδη.

Στο δεύτερο μέρος, ο Σμόλικας κατάφερε να κάνει το 2-1 στο 58’ όταν ο Πατσής βρήκε τον Μπαρούτα και αυτός από κοντά ήταν εύστοχος. Το τελικό 3-1, διαμόρφωσε στο 80ο λεπτό ο Κουκούλης με κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Τσιρόπουλου.

Σμόλικας Φαλάνης(Νίκος Γκαλίτσιος): Γραβάνης, Νεστορίδης, Κουκούλης, Αντωνίου, Αντωνίου, Δολιάνης, Κολοβός, Τανάγιας Χρ.(60’ Τανάγιας Γ.), Πατσής(70’ Κόκρας), Λιάκος(60’ Τσιρόπουλος), Μπαρούτας, Δάσσιος.

Διαιτητής: Τζήλος Βοηθοί: Νίκζας, Γκαρέλης.