Πήρε τουλάχιστον τον πόντο η Νίκαια

Με τον έναν βαθμό της ισοπαλίας έφυγε η Νίκαια από τα Καλύβια, όπου έμεινε στο 1-1 απέναντι στην τοπική ομάδα. Οι δύο ομάδες, προσπάθησαν να παίξουν ποδόσφαιρο, με τους γηπεδούχους να μπαίνουν αρχικά μπροστά στο σκορ, ωστόσο το νεανικό συγκρότημα του Μίλτου Ζιάκα, είχε τις απαντήσεις και κατάφερε να ισοφαρίσει και να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ο Όλυμπος/Μύτικας, κατάφερε να προηγηθεί στο 40ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Κατσαμάκα, σκορ που έμεινε μέχρι και το τέλος του πρώτου μέρους. Παρ’ όλα αυτά, η Νίκαια, ανέβασε στροφές στο δεύτερο μέρος και έκανε την ισοφάριση στο 75ο λεπτό, με τον Ακρίβο να διαμορφώνει το 1-1 που έμεινε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

ΑΕΔ Νίκαιας(Μίλτος Ζιάκας): Τζουβάρας, Ακρίβος, Χονδρονάσιος, Ανδρέου, Γεωργόπουλος(46’ Μπούκας), Καραμπούζης, Στατήρης, Χρηστίδης(46’ Σιαμαντούρας), Σβερκούλης, Χριστοδούλου, Γαρυφαλλόπουλος(65’ Ψαρούλης).