Επιτέλους νίκη για τη Γιουνάιτεντ!

Υστερα από τέσσερα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα, η Γιουνάιτεντ επέστρεψε στις επιτυχίες, επικρατώντας 3-0 της Αστον Βίλα στο "Βίλα Παρκ" για τη 16η αγωνιστική της Premier. Mε το διπλό στο Βίλα Παρκ η Γιουνάιτεντ έφτασε τους 25 βαθμούς και ανέβηκε στην 8η θέση, προσπερνώντας τη Σαουθάμπτον. Στους 19 βαθμούς και τη 11η θέση έμεινε η Αστον Βίλα.
Ουσιαστικά η Γιουνάιτεντ "καθάρισε" -παρά το δυναμικό ξεκίνημα της Αστον Βίλα- από το πρώτο 20λεπτο το ματς, με τον Γουέλμπεκ να... χτυπά δύο φορές στο 15' και το 18', δίνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Ο Κλέβερλι στο 52' διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Στο άλλο μεσημεριανό παιχνίδι της αγωνιστικής, Νόριτς και Σουόνσι αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1, με τον Ντάιερ να ανοίγει το σκορ για τους Ουαλούς στο 13' και τον Χούπερ να απαντά για τη Νόριτς στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.