Επιβλητική νίκη του Σμόλικα

Την νίκη με σκορ 3-1 πήρε ο Σμόλικας Φαλάνης, μέσα στην έδρα του απέναντι στην Αναγέννηση Καλοχωρίου και πρόσθεσε έτσι βαθμούς στην συγκομιδή του. Οι γηπεδούχοι, μπήκαν αποφασισμένοι να πάρουν τους τρεις πόντους και αυτό φάνηκε από νωρίς, όταν στο 25ο λεπτό ο Δάσσιος με προβολή έκανε το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι, κατάφεραν να ισοφαρίσουν πρόσκαιρα, με τον Σπυρόπουλο σε 1-1, ωστόσο ο Σμόλικας ήθελε την νίκη και στην συνέχεια έβαλε στο φουλ τις μηχανές του. Στο 70’ ο Νεστορίδης έκανε το 2-1 με σουτ μέσα από την μικρή περιοχή, ενώ το τελικό 3-1, διαμόρφωσε ο Κόκρας που μπήκε ως αλλαγή στο παιχνίδι, στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Σμόλικας Φαλάνης(Νίκος Γκαλίτσιος): Κουσιάς, Δολιάνης, Κουκούλης, Νεστορίδης, Αντωνίου, Κολοβός, Μπαρούτας, Τανάγιας Γ.(50’ Τανάγιας Χρ.), Πατσής(60’ Ρούμπος), Λιάκος, Δάσσιος(70’ Κόκρας).

Αναγέννηση Καλοχωρίου(Αποστόλης Έξαρχος): Μαρδάνης, Λιούσκας, Σαμαράς, Καραΐσκος, Λίτσιος, Έξαρχος(80’ Καπετάνι), Σαμπάνης, Μούμος, Σπυρόπουλος, Σαΐτης, Μάρκου Κ.(75’ Λίταινας).

Διαιτητής: Μπουμαρσόπουλος Βοηθοί: Γκάγκας, Ακρίβος.