Πήρε τουλάχιστον τον βαθμό ο Φιλοκτήτης

Ισόπαλο και με σκορ 1-1 τελείωσε το παιχνίδι της Μελιβοίας, ανάμεσα σε Φιλοκτήτη και Ηρακλή Χάλκης, με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ και τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν.

Πιο συγκεκριμένα, ο Ηρακλής Χάλκης, κατάφερε να πετύχει γκολ, στο 70ο λεπτό, όταν ο Άγγελος Τσιλιάκος, βρήκε με σέντρα τον Αλμυρούλη και αυτός με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 0-1. Τελικά, ο Φιλοκτήτης κατάφερε να ισοφαρίσει στο 77’, με ένα σουτ του Πλατσά, που κατέληξε στα δίχτυα του Αθανασόπουλου, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 1-1.

Από εκεί και πέρα, η ομάδα της Χάλκης, έχασε σωρεία ευκαιριών, με τους Τζατζάκη, Ρέψη και Βογιατζή, ενώ για ακόμα ένα παιχνίδι, έχει παράπονα από την διαιτησία, καθώς θεωρεί πως δεν δόθηκε πέναλτι στον Ρέψη, στο 44ο λεπτό.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Φιλοκτήτης Μελιβοίας(Δημήτρης Τσέτσιλας): Γεωργούλας, Πλατσάς, Κατσιάνος, Πενίκης, Κορδαλής(67’ Γκουζιώτης), Δαλαμπύρας, Λάιος(89’ Καραμπάλιος), Γκουντάρας(60’ Ντούμος), Παπαηλίας, Κοιλούκος, Σελήνης.

Ηρακλής Χάλκης(Νίκος Ανδρέου): Αθανασόπουλος, Βογιατζής Σ., Γουργιώτης, Τσίρκας, Αλμυρούλης, Κουσιώρας Ν., Παπαδημητρίου, Τσιλιάκος Γ.(65’ Τσιλιάκος Αγγ.), Βογιατζής Χ.(46’ Μάνης), Ρέψης, Τζατζάκης(75’ Δημόπουλος Χ.).

Διαιτητής: Καλφούντζος Βοηθοί: Μάνος, Αρχοντής.