Ούτε στην Νάουσα ο Αμπελωνιακός

Ούτε στην Νάουσα μπόρεσε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα, που τόσο χρειαζόταν ο Αμπελωνιακός, καθώς γνώρισε την ήττα από την τοπική ομάδα, με σκορ 3-0. Το σκορ, δεν αφήνει περιθώρια σχολιασμού, καθώς οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κυριάρχησαν στο παιχνίδι, με αποτέλεσμα να φτάσουν στην νίκη, ενώ πλέον η ομάδα του Νομού μας, πρέπει να συγκεντρώσει οπωσδήποτε βαθμούς, αν δεν θέλει να βρεθεί σε μπελάδες.

Το σκορ άνοιξε ο Μουσικάκης, με εύστοχη εκτέλεσε πέναλτι στο 34ο λεπτό, ενώ στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 70’ ο Μπενίσκος με γυριστό σουτ έκανε το 2-0 και έθεσε τις βάσεις για την νίκη της ομάδας του. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Συμπεθέρης, στο 80ο λεπτό, με πλασέ μέσα στην μεγάλη περιοχή.

Νάουσα(Βασίλης Αργυρίου): Κύρου, Πέικος, Μουσικάκης, Περηφανόπουλος, Αργυρίου, Κεφαλάς, Αβραμόπουλος, Μπενίσκος, Γασπαράτος, Συμπεθέρης, Παπατάνος.

Επίσης αγωνίστηκαν: Βλαχοδήμος, Παπαδής, Τασιώνας.

Αμπελωνιακός(Γιάννης Γκαμπέτας): Παπαδόπουλος, Ρόκα, Τζιαρτζιάνης, Μαυρίδης, Κομισόπουλος, Πασχαλίδης, Μπίκος, Φλέγγας, Χατζούλης, Παπανδρέου, Κακαβίτσης.

Επίσης αγωνίστηκαν: Αλεξανδρής, Γκαμπέτας, Μούργκας.