Τύρναβος: Προσπάθησε αλλά…

Δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα ο Τύρναβος. Η ομάδα της Λάρισας γνώρισε βαριά ήττα με 3-0 στη Ζάκυνθο.

Οι γηπεδούχοι κέρδισαν ουσιαστικά το ματς στο πρώτο ημίχρονο με τα τέρματα των Οικονόμου (11' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι), Όττα (22') και Κυριακίδη (33').

Ο Τύρναβος παρουσιάστηκε πιο επιθετικός στην επανάληψη, δημιούργησε ευκαιρίες, προσπάθησε να πετύχει γκολ αλλά χωρίς όμως αποτέλεσμα.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ: Ξενοδόχοβ, Οικονόμου, Σολφερίνο (83' Βυθούλκας), Κυριακίδης, Στασινόπουλος (64' Κουνσόλο), Πέττας, Τσερκετάνι, Μπίρης, Όττα (75' Βούκοβιτς), Σκαθαρούδης, Αποστόλου.

ΤΥΡΝΑΒΟΣ: Ντάλλας, Σκούπρας, Σιάτρας, Πούτας (76' Ευαγγέλου), Τέλλος, Ζυγκερίδης (51' Βανγκέλι), Σαχινίδης, Ντατίδης, Ροντρίγκο Μπάρος, Κάρλος Αντρέ, Φελίπε (46' Γεωργίου).