Στο Μουντιάλ και η Ακτή Ελεφαντοστού

Εχοντας προίκα το 3-1 του πρώτου αγώνα των μπαράζ, η Ακτή Ελεφαντοστού αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Σενεγάλη και πήρε το εισιτήριο για το Μουντιάλ της Βραζιλίας. Το παιχνίδι στη Καζαμπλάνκα (Μαρόκο), λόγω τιμωρίας της Σενεγάλη με αποκλεισμό ενός έτους της έδρας της, για επεισόδια σε αγώνα με τους «Ελέφαντες». Η Σενεγάλη προηγήθηκε στο 77' με εκτέλεση πέναλτι του Σόου (ανατροπή του Ντρογκμπά στον Μανέ) και ήθελε, πλέον, άλλο ένα γκολ για να κάνει την ανατροπή και να πάρει εκείνη την πρόκριση. Τελικά, όχι μόνο δεν κατάφερε να το πετύχει, αλλά δέχθηκε και την ισοφάριση από τον Σάλομον Καλού στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων (1-1) με τους Ιβοριανούς να παίρνουν το εισιτήριο για το Ρίο.
Σενεγάλη: Κουντούλ, Τζιλομποτζί, Εμποτζί, Λ. Σανέ, Μανέ, Εντόι (65' Σο), Μπατζί (82' Σαϊβέ), Σισέ, Γκουέιγ, Σουαρέ (92' Ντιούφ), Σ. Σανέ.
Ακτή Ελεφαντοστού: Μπαρί, Κ. Τουρέ, Ζοκορά, Ρομαρίκ, Καλού, Ζερβίνιο (80' Σίο), Ντρογκμπά, Οριέ, Γ. Τουρέ, Γκοσό, Μπαμπά.