Βαθμολογία

Δυνατές μονομαχίες αλλά λείπει το ντέρμπι

Παιχνίδια για όλα τα γούστα, περιλαμβάνει το πρόγραμμα της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας, το απόγευμα του Σαββάτου, χωρίς ωστόσο κάποια από τις αναμετρήσεις να μπορεί να χαρακτηριστεί ντέρμπι.

Του Γιώργου Μητσιούλη

Το πιο σημαντικό παιχνίδι, θα γίνει στα Καλύβια, όπου ο Όλυμπος υποδέχεται τον Π.Ο.Ε., με τις δύο ομάδες να βρίσκονται στις δύο τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα και να καίγονται για βαθμούς.

Επιπλέον, στην Μελιβοία θα δοκιμαστεί το Βλαχογιάννι, που τον τελευταίο καιρό είναι σε φόρμα και παίρνει τα αποτελέσματα, απέναντι σε έναν Φιλοκτήτη που θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα, μετά την εντός έδρας ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από τον Σμόλικα.

Ο πρωτοπόρος Φαλανιακός, θα ταξιδέψει μέχρι το Καλοχώρι και αναμένεται να έχει εύκολη αποστολή, κάτι που ισχύει και για την Δήμητρα Γιάννουλης, που δεν αναμένεται να αντιμετωπίσει πρόβλημα από τον Παραπόταμο.

Ο Σμόλικας, θα φιλοξενήσει το Αβέρωφ, ενώ στα Φάρσαλα θα πάει το Μακρυχώρι να αντιμετωπίσει τον Αχιλλέα. Τέλος, ο Ηρακλής Χάλκης παίζει εντός έδρας, με αντίπαλο το Αργυροπούλι, που θέλει κάτι καλό από το ματς, ούτως ώστε να ξεκολλήσει από τις χαμηλές θέσεις. Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων του Σαββάτου.

Σάββατο 16/11/2013 (15:00)

Α’ ΕΠΣΛ

Φιλοκτήτης Μελιβοίας-Δόξα Βλαχογιαννίου(Κακάνης, Βασιλός, Καραθάνος)

Απόλλων Λάρισας-ΑΕΔ Νίκαιας(Τσιοφλίκη, Μάνος, Αρχοντής)

Σμόλικας Φαλάνης-ΠΑΟΛ Αβέρωφ Λάρισας(Ζήλος, Καραμπούλας, Καρακώστας)

Κεραυνός Παραποτάμου-Δήμητρα Γιάννουλης(Μαστοροδήμος, Νατσιούλας, Νίκζας)

Όλυμπος/Μύτικας Καλυβίων-Π.Ο.Ε.(Κουρδής, Ζάχος, Σουλιώτης)

Ηρακλής Λάρισας-Δόξα Ομορφοχωρίου(γήπεδο Νεάπολης Α’)(Γεωργίου, Ακρίβος, Καραγιάννης Χρ.)

Αχιλλέας Φαρσάλων-Αετός Μακρυχωρίου(Γιάντσης, Καλφούντζος, Τσακνάκης)

Αναγέννηση Καλοχωρίου-Φαλανιακός(Τσιτσιρίκας, Γκαρέλης, Δεληγιάννη Α.)

Ηρακλής Χάλκης-Δόξα Αργυροπουλίου(Κορέστης, Γρηγοριάδης, Σταμπέρνας)

Β’ ΕΠΣΛ(1ος Όμιλος)

Σταυραετός Σταυρού-Μελία(Κόντης, Σκέτος, Φακής)

Πανιώνιος-Αστέρας Νέου Περιβολίου(Νικολάου, Κουμάρογλου, Βαλιώτης Χρ.)

Νέες Καρυές-Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων(Ρεντόπουλος, Τσακνάκη Δ., Δαμασκόπουλος)

Ατρόμητοι/Θύελλα-Λάρισα ‘88(Κυρίτσης, Αθανασούλας, Κωνσταντίνου)

Δόξα Αρμενίου-Κυψέλη(Σάρρος, Κεραμίδας, Νάκας)

Ναρθάκι-Απόλλων Βρυσιών(Ευστρατίου, Ζαχαρός, Χατζηλιώντας)

Γ’ ΕΠΣΛ(2ος Όμιλος)

Απόλλων Γερανείων-Κεραυνός Δρυμού(Κοντοβασίλης Γ., Καρδούλας, Κωτσόπουλος)

Ελασσόνα 2013-Δυναμό(Βαλιώτης Ν., Προβίδας, Τάνας)

Κεραυνός Δέντρων-Γεωργάκης Ολύμπιος Λιβαδίου(Τσιτρούλης, Στεργίου, Τσατσαρώνης)