Κέρδισε τις εντυπώσεις αλλά όχι τους βαθμούς

Ακόμα μια ήττα γνώρισε το νεανικό σύνολο του Πυργετού, αυτήν την φορά στην μακρινή Κύμη, με σκορ 3-0 από την τοπική ομάδα και συνεχίζει να βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας χωρίς βαθμούς. Η ομάδα του Πυργετού, παρά το ευρύ σκορ με το οποίο ηττήθηκε, έδειξε αρκετά καλά στοιχεία στο γήπεδο και είχε καλή αντίδραση, παρά το γρήγορο γκολ που δέχτηκε στο 20ο λεπτό, από τον Ελληνοαιγύπτιο Φαρούκ Αμπού Ελ Έλα, ο οποίος μάλιστα σημείωσε και χατ τρικ, αφού πέτυχε και τα άλλα δύο τέρματα. Μάλιστα, ο Πυργετός, είχε το πάνω χέρι κατά διαστήματα στο παιχνίδι, ενώ έφτασε και σε σημείο να αγωνίζεται με αριθμητική υπεροχή, από το 62ο λεπτό, όταν αποβλήθηκε ο Πασκούλεφ με δεύτερη κίτρινη κάρτα, από πλευράς των γηπεδούχων. Στο 83ο λεπτό, όμως, έμεινε και η ομάδα του Πυργετού με δέκα ποδοσφαιριστές, όταν αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Περήφανος, που είχε περάσει ως αλλαγή στην αρχή του δεύτερου μέρους. Τελικά, στο 86’ και στο 88’ ο Φαρούκ κατάφερε να πετύχει άλλα δυο τέρματα, με κεφαλιά και με σουτ αντίστοιχα και να κλειδώσει την νίκη της Κύμης με σκορ 3-0.

ΑΣ Πυργετού(Νίκος Αργυρούλης): Αγριόδημος, Μαντζαφούλης, Καλφούντζος(79’ Πίρε), Ψωμολιάς, Πότσης, Λιάκος, Νάστας(46’ Περήφανος), Καρκαντάς(66’ Βελετάνης), Καραβασίλης, Ζαφειρίου, Διβανές.