Ισοπαλία σαν νίκη για τον Δωτιέα Αγιάς

Ισόπαλη με σκορ 2-2 τελείωσε η εντός έδρας αναμέτρηση του Δωτιέα Αγιάς, απέναντι στην ομάδα της Νάουσας, για την 7η αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Η ομάδα της Αγιάς, αν και βρέθηκε να χάνει με σκορ 0-2, βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, ενώ έχει και αρκετά παράπονα από την διαιτησία και αναμένεται να αποστείλει επιστολή στην ΕΠΟ για το γεγονός αυτό. Τα δύο γκολ, με τα οποία προηγήθηκε η Νάουσα, δεν κατάφεραν να πτοήσουν τους ποδοσφαιριστές του Σωτήρη Αντωνίου, που για ακόμα μια φορά έπαιξαν καλά και κατάφεραν να πάρουν τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας. Στο 52ο λεπτό, ο Βαλαώρας κατάφερε να μειώσει σε 1-2 και να δώσει εκ νέου ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Σιμούλης κέρδισε ένα πέναλτι για την ομάδα του Δωτιέα κι έδωσε έτσι την ευκαιρία για το δεύτερο γκολ της ισοφάρισης. Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε να εκτελέσει ο Λώττας, που ήταν εύστοχος και έκανε το 2-2, δίνοντας έτσι στο τέλος του παιχνιδιού τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Δωτιέας Αγιάς(Σωτήρης Αντωνίου): Μάλτζαρης, Κατσίκης, Γούτος(35’ Βαλαώρας), Τσανάκας(70’ Λούγκος), Πολύζος, Ντακούλας, Τσιλούλης(80’ Σιμούλης), Τσιρογιάννης, Λώττας, Τζιώλας, Τσατσαλίδης.