Στο ίδιο έργο θεατές…

Χωρίς να συναντήσει η ΑΕΛ καμία δυσκολία, πέρασε και το εμπόδιο του Πυρσού Γρεβενών με σκορ 5-0 .Η ΑΕΛ έκανε άλλη μία εμφάνιση ανάλογη των προηγούμενων στο σταδιο Αλκαζάρ και παίζοντας  πολύ καλό ποδόσφαιρο καθ΄όλη τη διάρκεια του αγώνα συνέτριψε τον Πυρσό Γρεβενων ο οποίος δεν προέβαλε καμία αντίσταση σε κανένα σημείο του παιχνιδιού.Απο την αρχή η ΑΕΛ μπήκε δυνατά και κατάφερε να δημιουργήσει αρκετές ευκαιρίες ανοίγωντας τελικά το σκόρ στο 21' με τον Δημήτρη Γκούρτσα ενώ λίγο αργότερα ο ίδιος έκανε το 2-0 στο 25'. Ο Σιάκκας κέρδισε το πέναλτι και ο Στεφανίδης στο 39' το αξιοποίησε για το 3-0 που ήταν και σκόρ ημιχρόνου. Στην επανάληψη ακολούθησαν άλλα δύο τέρματα με τον Κυριακίδη στο 67΄να πετυχαίνει το καλύτερο του αγώνα για το 4-0.Το σκόρ έκλεισε ο Στεφανίδης στο 84' κάνοντας το 5-0 σκορπίζοντας χαρά και  ικανοποίηση στους περίπου 5.000 θεατές που βρέθηκαν σήμερα στο Αλκαζάρ.