Στάθηκε άτυχος ο Μαχητής

Την ήττα με σκορ 1-0 γνώρισε ο Μαχητής Τερψιθέας, από τον Ρήγα Φεραίο Βελεστίνου, στο εκτός έδρας παιχνίδι της ομάδας του Νομού μας, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής. Το μοναδικό γκολ που έκρινε την αναμέτρηση, το πέτυχε ο Ζατσάι, στο 59ο λεπτό, με κεφαλιά μετά από σέντρα του Σπαθή.

7’ Καλό χτύπημα κόρνερ από τον Σπαθή, μόνος του ο Χατζής κάνει την κεφαλιά και η μπάλα άουτ.
25' Σε μια διεκδίκηση της μπάλας στον αέρα συγκρούστηκαν οι Μπουροζίκας και Τσουκάλης, με τον 2ο να τραυματίζεται στο κεφάλι και να περνάει στην θέση του ο Μπίκας.
33' Πίσω κεφαλιά του Γούτσου στον τερματοφύλακα, αλλά στην φάση μπαίνει ο Σαββίδης και προ του κάνει το σουτ ο Γουτούλης έρχεται με φόρα και διώχνει την μπάλα σε κόρνερ.
36' Από μπαλιά του Σαββίδη ο Μάτος μπαίνει στην περιοχή και ανατρέπεται, ο κ. Αγγελακόπουλος δείχνει συνεχίζεται.
40' Κίτρινη κάρτα στον Μολά, που συμπληρώνει τις 4 κάρτες και δεν θα αγωνιστεί στο ματς με τα Λευκάδια.
53' Μόνος του με το τέρμα ο Μπίκας αλλά κάνει χλιαρό σουτ για να μπλοκάρει ο Μπρέλλας.
54' Φάουλ εκτελεί ο Κυριάκος μπλοκάρει ο Τσουμπέκος.
55' Δυνατό σουτ ο Κυριάκος με 2η προσπάθεια μπλοκάρει ο Τσουμπέκος.
59’ Σέντρα του Σπαθή από δεξιά ο Ζατσάι με κεφαλιά στο 2ο δοκάρι κάνει το 1-0.
65' Ο Κυριάκος βγάζει μπαλιά στον Σαββίδη αλλά την τελευταία στιγμή τον προλαβαίνει ο Τσουμπέκος.
72' Καλό χτυπημένο φάουλ από τον Χατζή γλείφει το οριζόντιο δοκάρι.
74' Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Κυριάκο πέφτει και μπλοκάρει ο Τσουμπέκος.
76’ Πολύ καλό σουτ του Σαββίδη λίγα χιλιοστά από το κάθετο δοκάρι του Τσουμπέκου.
80’ Κεφαλιά του Μπουροζίκα μόλις άουτ
85’ Σέντρα από αριστερά ο Τσουμπέκος προτού τον Κρεββατά.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Ρήγας Φεραίος (Λ. Μπακάλης): Τσουμπέκος, Γουτούλης (86’ Κόκκας), Βουραζέλης, Σπαθής, Γούτσος, Μπακάλης ( 78’ Αλεξίου), Χατζής, Τσουκάλης ( 25’ λ.τ. Μπίκας), Κουβελάς, Ζατσάι, Γκίκα.

Μαχητής Τερψιθέας (Νίκος Σταυροθεόδωρος): Μπρέλλας, Κρίτσας, Παγκαρλιώτας (80’ Μπόλος), Μπουροζίκας, Αθανασίου, Παυλόπουλος, Κυριάκος (78’ Τσιαντούλης), Μολάς, Μάτος (70’ Μαλάκος), Σαββίδης, Κρεββατάς.

Διαιτητές: Αγγελακόπουλος Ι., Βαφειάδης Δ., Βογιατζής Ε. Ε.Π.Σ. Καρδίτσας