4άρα της Φούλαμ

Με τον Γιώργο Καραγκούνη να μένει στον πάγκο, η Φούλαμ έφτασε στην 3η της νίκη στο πρωτάθλημα -2η συνεχόμενη- παίρνοντας βαθμολογική ανάσα, αφού ανέβηκε στην 11η θέση με 10 βαθμούς. Πέμπτη σερί ήττα για την Πάλας, που μένει "κολλημένη" στους τρεις βαθμούς. Το ματς ξεκίνησε με ιδανικό τρόπο για τους γηπεδούχους, αφού στο 7ο λεπτό ο Μαριάπα άνοιξε το σκορ με κοντινή κεφαλιά. Στο 19' με γκολάρα - σουτ από πλάγια θέση- ο Κασάμι ισοφάρισε και στο 45' ο Σίντγουελ με επίσης θεαματικό τρόπο - σουτ στην κίνηση από το ύψος της περιοχής- έβαλε μπροστά τη Φούλαμ. Η σεμνή τελετή έλαβε τέλος στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, με τους Μπερμπάτοφ (το πρώτο φετινό γκολ) στο 50' και Σεντέρος στο 56' να γράφουν το τελικό 4-1.