Νέο πλήγμα με Κουάντιο στον Απόλλωνα

Σα να μην έφτανε η πρώτη ήττα (με το βαρύ 4-0) στο Βόλο από τη Νίκη, στον Απόλλωνα συνεχίστηκε η ατυχία στο θέμα των τραυματισμών. Μετά τους Κισκαμπάνη, Πέλκα και Σακκά, ο Ιβοριανός μεσοεπιθετικός, Λι Κουάντιο (φωτό) υπέστη διπλό κάταγμα στο αριστερό μετακάρπιο και θα μείνει εκτός δράσης για περίπου ένα μήνα (έπαιζε τραυματίας από το 25΄). Οι τέσσερις προαναφερθέντες θα χάσουν τον αγώνα της Παρασκευής, με τη Δόξα Δράμας εντός έδρας, ενώ επανέρχεται ο Πασιαλής. Ο Ανδρέας Παντζιαράς τη Δευτέρα μίλησε στους παίκτες του για το τελευταίο «καταστροφικό» 30λεπτο (τρία γκολ), κρατώντας τα θετικά από το πρώτο 60λεπτο, αν και οι «ροσονέρι» έχουν πολλά παράπονα για τη διαιτησία του Κατσικογιάννη (Ηπείρου), για δυο γκολ οφσάιντ, ένα πέναλτι που δεν τους δόθηκε και ένα «τραβηγμένο» που πήρε ο Τζιώρας.

Πηγή: mikriliga.com