Απέδρασε με την ισοπαλία ο Παραπόταμος

Από ένα γκολ, μοιράστηκαν Ηρακλής Λάρισας και Κεραυνός Παραποτάμου, στην αναμέτρηση που έγινε στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΛ, στο γήπεδο της Νεάπολης και που τελείωσε με το ισόπαλο 1-1.

Του Γιώργου Μητσιούλη

Οι φιλοξενούμενοι, κατάφεραν να προηγηθούν νωρίς σχετικά στο παιχνίδι, αφού στο 9ο μόλις λεπτό, ο Τριαντάφυλλος Σερίφης άνοιξε το σκορ για το 0-1, ωστόσο οι απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 35’ με τον συνήθη ύποπτο Παναγιώτη Φουσίκα, να ισοφαρίζει σε 1-1.

Από εκεί και πέρα, στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι πήρε φωτιά, με τις δύο ομάδες να ανοίγονται και να «ψάχνουν» το γκολ και η μπάλα να παίζεται πάνω-κάτω. Στο 69ο λεπτό, ο Τριαντάφυλλος Σερίφης έχασε μοναδική ευκαιρία να διπλασιάσει τόσο τα προσωπικά όσο και τα τέρματα της ομάδας του, όταν μετά από μπαλιά του Ναΐμ από αριστερά βρέθηκε μόνος του απέναντι στον Μαγαζιώτη, αλλά το σουτ του κατέληξε άουτ. Στην συνέχεια και οι δύο ομάδες έχασαν αρκετές καλές ευκαιρίες, όμως δεν άλλαξε κάτι, με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν με τον βαθμό της ισοπαλίας.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Ηρακλής Λάρισας(Κώστας Κολομητρούσης): Μαγαζιώτης, Γκουντρουμπής, Κασνακούδης, Κοτούμπας, Μούτσα, Θεοδώρου(53’ Φιλίππου), Τσέλιγκας, Σταμουλάκης(58’ Χατζής), Φουσίκας, Κολομητρούσης, Κουρούμαλος(46’ Τριανταφυλλόπουλος).

Κεραυνός Παραποτάμου(Κώστας Μπακατσής): Ρουτζέρο, Ζυγουροδήμος, Δαλακώνης, Καραούλης(76’ Αβραμούλης), Ζιούστης, Παππάς, Πάσχος, Σαΐτης, Σερίφης Τρ., Κουκουτσέλος(60’ Ναΐμ), Βασίλεβ.

Διαιτητής: Μπουμαρσόπουλος Βοηθοί: Αναστασίου Γ., Μάνος