Στο τέλος λύγισε ο Αστέρας

Μετά από ένα αμφίρροπο παιχνίδι που κρίθηκε στα τελευταία λεπτά ο Α.Ο Αστέρας ηττήθηκε στο Βόλο από την Μεταμόρφωση με 67-57. Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αστέρας προηγούταν στο σκορ έχοντας ως ηγέτη τον Νίκο Τοπούζη . Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Μεταμόρφωση ανέβασε την απόδοση της και κατάφερε να περάσει μπροστά με την λήξη του ημιχρόνου με 35-31. Στο τρίτο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήτανε αμφίρροπο με τις δυο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ. Δυο λεπτά πριν την λήξη του παιχνιδιού το σκορ ήτανε 52-51  εκεί όμως δυο τρίποντα των Νάνη και Παρασκευά έδωσαν οριστικά την νίκη στην Μεταμόρφωση. Από τον Αστέρα ξεχώρισαν οι Τοπούζης, Γαλάνης, Λιάκος (α΄μέρος) και Γαλίτης ενώ από την Μεταμόρφωση οι Νάνης και Παρασκευάς.
ΑΣΤΕΡΑΣ:(Μπουλιάκης): Τοπούζης, Δαουλάρης, Γαλάνης, Γαλίτης, Σταυρόπουλος, Χρήστου,Μανώλας, Λιάκος, Τσιαβές, Πάσχος, Βυσσαρίου, Πασχάλης.