Φιλική νίκη για τον ΑΣ Πυργετού 3-2

*ΕΠΙΒΛΗΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΤΟΥ ΔΩΤΙΕΑ

Εκμεταλλευόμενοι την έλλειψη επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεων, ο Δωτιέας Αγιάς και ο ΑΣ Πυργετού βρέθηκαν το Σάββατο αντίπαλοι σε φιλικό παιχνίδι που ανέδειξε νικητές με σκορ 3-2 τους φιλοξενουμένους, οι οποίοι πήραν έτσι  μία άτυπη ρεβάνς για την προ δύο εβδομάδων ήττα στον αγώνα πρωταθλήματος.

Το σκορ άνοιξε στο 6' ο Βαλαώρας για τους Αγιώτες, για να ακολουθήσουν  στο πρώτο ημίχρονο δύο γκολ των Αργύρη (23') και Ζαφειρίου (35'), ενώ ο τελευταίος αποχώρησε τραυματίας μετά από σκληρό μαρκάρισμα του Λώττα.Στην επανάληψη, ο Τζιόλας με κεφαλιά ισοφάρισε (54') αλλά στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Διβανές με απ'ευθείας φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

Την φιλική αναμέτρηση διηύθυνε ο Αντώνης Κορέστης με βοηθούς τους Αχιλλέα Νίκζα-Βαγγέλη Ευστρατίου.

ΔΩΤΙΕΑΣ ΑΓΙΑΣ (Σωτήρης Αντωνίου): Ανδρίτσιος, Ριζούλης, Ν.Δ.Λούγκος, Τσιανάκας, Τσιλούλης, Πετρουζέλλης, Τσατσαλίδης, Τσιρογιάννης, Γούτος, Λώττας, Βαλαώρας.
Αγωνίσθηκαν επίσης οι Μπέρενγκερ, Τζιόλας, Σιμούλης, Τσακάλι, Χατζηλιάδης, Καρλιάμπας, Ν.Ι.Λούγκος.

ΑΣ ΠΥΡΓΕΤΟΥ (Νίκος Αργυρούλης): Mπαταβάνης, Πίρε, Καρκαντάς, Λιάκος, Μαντζαφούλης, Περήφανος, Αργύρης, Διβανές, Σάββας, Ζαφειρίου, Βελετάνης.
Αγωνίσθηκαν επίσης οι Αγριόδημος, Πότσης, Ζιώγας, Γκαραλιάκος, Καραβασίλης, Καψιώχας, Καλφούντζος.