Από το πρωί ξεκινάει το ενδιαφέρον την ημέρα της Κυριακής, καθώς στις 11:00 έχουν οριστεί οι αναμετρήσεις της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας. Σίγουρα, το ενδιαφέρον, συγκεντρώνεται στην Μελιβοία, όπου ο Φιλοκτήτης φιλοξενεί τον πρωτοπόρο Φαλανιακό, σε μια πολύ δύσκολη έξοδο για την ομάδα του Τάκη Παραφέστα, που θέλει ακόμα μια νίκη, ώστε να διατηρηθεί στην πρώτη θέση και να συνεχίσει έτσι το σερί.
Του Γιώργου Μητσιούλη
Τοπικό ντέρμπι θα δούμε στον Παραπόταμο, όπου ο Κεραυνός θα υποδεχτεί την Αναγέννηση Καλοχωρίου, με τους γηπεδούχους να έχουν ένα πλεονέκτημα, ενώ δύσκολη αποστολή στο Βλαχογιάννι, θα έχει ο Ηρακλής Λάρισας, που θέλει σίγουρα κάτι καλό από την αναμέτρηση αυτήν.
Στην Φιλιππούπολη ο Απόλλωνας υποδέχεται τον Ηρακλή Χάλκης, ενώ μέσα στην Λάρισα, έχουμε ακόμα ένα παιχνίδι, αυτό του Αβέρωφ, απέναντι στο Ομορφοχώρι.
Κυριακή 13/10/2013(11:00)
Α’ ΕΠΣΛ
Δόξα Βλαχογιαννίου-Ηρακλής Λάρισας(Ζήλος, Ακρίβος, Παπαδημητρίου)
Όλυμπος/Μύτικας Καλυβίων-Αχιλλέας Φαρσάλων(Βασιλός, Νίκζας, Μακρής)
Κεραυνός Παραποτάμου-Αναγέννηση Καλοχωρίου(Ρεντόπουλος, Καρακώστας, Γιάντσης)
Σμόλικας Φαλάνης-Δόξα Αργυροπουλίου(Γκάγκας, Τσακνάκης, Χήτος)
Απόλλων Λάρισας-Ηρακλής Χάλκης(Τσιτσιρίκας, Γρηγοριάδης, Καραγιάννης Χ.)
Φιλοκτήτης Μελιβοίας-Φαλανιακός(Κακάνης, Τέγος, Αρχοντής)
ΑΕΔ Νίκαιας-Αετός Μακρυχωρίου(Δρυστέλλας, Ζάχος, Αναστασίου Γ.)
ΠΑΟΛ Αβέρωφ-Δόξα Ομορφοχωρίου(γήπεδο Κουκουλίτσιος-Μουσιάρης)(Τσιτσανούδης, Γεωργίου, Αθανασούλας)
Δήμητρα Γιάννουλης-Π.Ο.Ε.(Τσιοφλίκη, Μάνος, Καραθάνος)
Γ’ ΕΠΣΛ(1ος Όμιλος)
Κοιλάδα-Μαυροβούνι(Γουδουλάκης, Τάνας, Νάκας)
Δόξα Υπέρειας-Ολυμπιακός Αμπελιάς(Ευστρατίου, Κοτρώτσιος, Καρολίδου)
Μυραϊκός Μύρων-Ζωοδόχος Πηγή(γήπεδο Διλόφου)(Κομισόπουλος, Πατέτσος, Κουμάρογλου)
Αμπελόκηποι-Άγιος Γεώργιος(Ντελέζος Ι., Τσακνάκη Δ., Καρδούλας)
Δίλοφος Φαρσάλων-Ελευθεραί(Κουρδής, Καρβουνιάρης, Παπαχατζής)
Κυριακή 13/10/2013(16:30)
Β’ ΕΠΣΛ(1ος Όμιλος)
Ακαδημία Αχιλλέα Φαρσάλων-Ναρθάκι(βοηθητικό γήπεδο Φαρσάλων)(Γρηγοριάδης, Ρεντόπουλος, Τσατσαρώνης)
Ατρόμητοι/Θύελλα-Απόλλων Βρυσιών(γήπεδο Θεσσαλικού)(Καλφούντζος, Κωνσταντίνου, Δημόπουλος)
Νέες Καρυές-Κυψέλη(Τέγος, Χατζηλιώντας, Διαμαντής Χ.)
Πανιώνιος-Ατρόμητος Βαμβακούς(γήπεδο Βιολογικού)(Μακρής, Καραμούστος, Γκρέτσης)
Σταυραετός-Λάρισα ‘88(Νικολάου, Τσιτρούλης, Ζάχος)
Αστέρας Νέου Περιβολίου-Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων(Γεωργίου, Κακάνης, Κόκκας)
Μελία-Δόξα Αρμενίου(Αγγελούλης, Πατέτσος, Κουμάρογλου)
Β’ ΕΠΣΛ(2ος Όμιλος)
Αστραπή Δελερίων-Όλυμπος Καρυάς(Γούλας, Μαστορογιάννης, Λυτροσυγκούνης)
Ανθούπολη-Σ.Σ.Ρ αψάνης(Κυρίτσης, Μιμούλης, Ντανταλής)
Προοδευτική Βερδικούσιας-Πελασγιώτιδα(Σουλιώτης, Κοντοβασίλης Γ., Καρδούλας)
Ηρακλής Πλατανουλίων-Όλυμπος Γόννων(Διαμαντής Θ., Νάκας, Κομισόπουλος)
Δευκαλίων Κρανιάς-Χαραυγή(Βαλιώτης Ν., Προβίδας, Πάσχος Θ.)
Αστέρας Τυρνάβου-Θύελλα Μεγάλου Ελευθεροχωρίου(Κοτούμπας Δ., Καραγιάννης Χ., Καρβουνιάρης)
Ατρόμητος Δασοχωρίου-Ακαδημία Τυρνάβου(Σάρρος, Δήμου, Ντελέζος Ι.)
Β’ ΕΠΣΛ(3ος Όμιλος)
Ομόνοια-Λάρισα 2012(γήπεδο Νέας Πολιτείας)(Τσακνάκης, Αθανασούλας, Αρχοντής)
Γ’ ΕΠΣΛ(3ος Όμιλος)
Ηρακλής Ομολίου-Μελιβοιακός(Καραμαγκιόλας, Καρολίδου, Νίκζας)
Καλαρρύτες-Έλαφος(γήπεδο Κουλουρίου)(Μουτουρούφης, Δεληγιάννη Ε., Δημήρης)
Φλόγα Ευαγγελισμού-Προμηθέας(γήπεδο Ελάτειας)(Γκόγκος, Χατζάκης, Καραθάνος)
Ασπίς Αγίου Θωμά-Ιπποκράτης(γήπεδο Κουτσοχέρου)(Γιάντσης, Τσακνάκη Δ., Ευστρατίου)
Αμυγδαλή-Ίκαρος Νεάπολης(Φακής, Μαματόπουλος, Παπαχατζής)
Γ’ ΕΠΣΛ(2ος Όμιλος)
Γεωργάκης Ολύμπιος Λιβαδίου-Δυναμό(γήπεδο Δολίχης)(Τάνας, Κοτούμπας Ν., Ντίνου)