Αιφνιδιάστηκε αλλά το ξεπέρασε ο Αμπελωνιακός

Ισοπαλία με σκορ 2-2, ήταν το αποτέλεσμα της εκτός έδρας αναμέτρησης του Αμπελωνιακού, απέναντι στον Αχιλλέα Δομοκού. Οι γηπεδούχοι, κατάφεραν να προηγηθούν με δύο γκολ από πολύ νωρίς και να αιφνιδιάσουν έτσι τους ποδοσφαιριστές του Γιάννη Γκαμπέτα. Συγκεκριμένα, στο 14ο λεπτό, ο Κάππος άνοιξε το σκορ, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Κούλπας έκανε το 2-0. Στο δεύτερο μέρος, οι ποδοσφαιριστές του Αμπελωνιακού, κατάφεραν να ανασυντάξουν τις δυνάμεις τους, να παραταχθούν πιο σοβαροί στο γήπεδο και να πετύχουν δύο γκολ τα οποία τους έδωσαν τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας. Ειδικότερα, ο Τζιαρτζιάνης μείωσε σε 2-1 στο 57ο λεπτό, ενώ στο 81’ διαμορφώθηκε το τελικό 2-2 μετά από εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κακαβίτση. Τέλος, να σημειωθεί ότι αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Κόκκινος εκ μέρους του Αμπελωνιακού.

Αμπελωνιακός(Γιάννης Γκαμπέτας): Παπαδόπουλος, Τζιαρτζιάνης, Πολύζος, Κομισόπουλος, Ρόκα, Μπίκος, Φλέγγας, Πασχαλίδης, Αλεξανδρής, Κακαβίτσης, Κόκκινος.

Επίσης αγωνίστηκαν: Μεζίνι, Παπανδρέου, Τανάγιας.