Βαθμολογία

Europa League: Το πρόγραμμα της Πέμπτης

Στην Ολλανδία, όπου ο ΠΑΟΚ δοκιμάζει τις δυνάμεις του απέναντι στην Αλκμααρ, στρέφεται το ελληνικό ενδιαφέρον, όσον αφορά τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Europa League. O ΑΠΟΕΛ υποδέχεται την Φρανκφούρτη και ο Απόλλωνας αγωνίζεται στην Πολωνία με τη Λέγκια. Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής:

1ος όμιλος
Κουμπάν Κρασνοντάρ - Βαλένθια (19:00)
Σουόνσι - Σεντ Γκάλεν (22:05)

2ος όμιλος
Λουντογκόρετς - Ντίναμο Ζάγκρεμπ (22:05)
Τσερνομόρετς - Αϊντχόφεν (22:05)

3ος όμιλος
Έσμπιεργκ - Ζάλτσμπουργκ (22:05)
Έλφσμποργκ - Σταντάρ Λιέγης (22:05)
 
4ος όμιλος
Ρουμπίν Καζάν - Ζούλτε Βάρεγκεμ (19:00)
Γουίγκαν - Μάριμπορ (22:05)
 
5ος όμιλος
Ντίπρο - Φιορεντίνα (22:05)
Πάσος Φερέιρα - Παντούρι (22:05)
 
6ος όμιλος
ΑΠΟΕΛ - Φρανκφούρτη (22:05)
Μπορντό - Μακάμπι Τελ Αβίβ (22:05)
 
7ος όμιλος
Ραπίντ Βιέννης - Ντίναμο Κιέβου (20:00)
Γκενκ - Τουν (20:00)

8ος όμιλος
Σεβίλη - Φράιμπουργκ (20:00)
Σλόβαν Λίμπερετς - Εστορίλ (20:00)
 
9ος όμιλος
Ριέκα - Μπέτις (20:00)
Λιόν - Γκιμαράες (20:00)
 
10ος όμιλος
Λέγκια - Απόλλων Λεμεσού (20:00)
Τράμπζονσπορ - Λάτσιο (20:00)

11ος όμιλος
Ανζί - Τότεναμ (19:00)
Τρόμσο - Σερίφ (20:00)

12ος όμιλος
Άλκμααρ - ΠΑΟΚ (20:00)
Σαχτιόρ Καραγκάντι - Μακάμπι Χάιφα (20:00)
 
Οι βαθμολογίες

1ος όμιλος
1. Σουόνσι 3 (3-0)
2. Ζανκτ Γκάλεν 3 (2-0)
3. Κουμπάν Κρασνοντάρ 0 (0-2)
4. Βαλένθια 0 (0-3)

2ος όμιλος
1. Λουντογκόρετς 3 (2-0)
2. Τσερνομόρετς 3 (2-1)
3. Ντίναμο Ζάγκρεμπ 0 (1-2)
4. Αϊντχόφεν 0 (0-2)

3ος όμιλος
1. Ζάλτσμπουργκ 3 (4-0)
2. Έσμπιεργκ 3 (2-1)
3. Σταντάρ Λιέγης 0 (1-2)
4. Έλφσμποργκ 0 (0-4)

4ος όμιλος
1. Ρουμπίν Καζάν 3 (5-2)
2. Ζούλτε Βάρεχεμ 1 (0-0)
3. Γουίγκαν 1 (0-0)
4. Μάριμπορ 0 (2-5)

5ος όμιλος
1. Φιορεντίνα 3 (3-0)
2. Ντίπρο 3 (1-0)
3. Παντούρι 0 (0-1)
4. Πάσος Φερέιρα 0 (0-3)

6ος όμιλος
1. Φρανκφούρτη 3 (3-0)
2. ΑΠΟΕΛ 1 (0-0)
3. Μακάμπι Τελ-Αβίβ 1 (0-0)
4. Μπορντό 0 (0-3)

7ος όμιλος
1. Τουν 3 (1-0)
2. Γκενκ 3 (1-0)
3. Ντίναμο Κιέβου 0 (0-1)
4. Ραπίντ Βιέννης 0 (0-1)

8ος όμιλος
1. Σεβίλλη 3 (2-1)
2. Σλόβαν Λίμπερετς 1 (2-2)
3. Φράιμπουργκ 1 (2-2)
4. Εστορίλ 0 (1-2)

9ος όμιλος
1. Γκιμαράες 3 (4-0)
2. Λιόν 1 (0-0)
3. Μπέτις 1 (0-0)
4. Ριέκα 0 (0-4)

10ος όμιλος
1. Τράμπζονσπορ 3 (2-1)
2. Λάτσιο 3 (1-0)
3. Απόλλων Λεμεσού 0 (1-2)
4. Λέγκια 0 (0-1)

11ος όμιλος
1. Τότεναμ 3 (3-0)
2. Ανζί 1 (0-0)
3. Σερίφ 1 (0-0)
4. Τρόμσο 0 (0-3)

12ος όμιλος
1. ΠΑΟΚ 3 (2-1)
2. Άλκμααρ 3 (1-0)
3. Σαχτιόρ Καραγκάντι 0 (1-2)
4. Μακάμπι Χάιφα 0 (0-1)