Έχασε την νίκη μέσα από τα χέρια του

Την ευκαιρία να προσθέσει ακόμη τρεις βαθμούς στην συγκομιδή του έχασε στην Νάουσα ο Μαχητής Τερψιθέας, που αναδείχτηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 απέναντι στην τοπική ομάδα. Οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Σταυροθεόδωρου ήταν καλύτεροι στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να προηγηθούν πολύ νωρίς στο παιχνίδι, όταν στο 24ο λεπτό ο Κρεβατάς βρέθηκε απέναντι από την αντίπαλη εστία μετά από ασίστ του Μολά και χωρίς δυσκολία έκανε το 0-1. Κι ενώ ο Μαχητής ήλεγχε το παιχνίδι και έδειχνε ότι θα πάρει την νίκη, στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, ο Νικόλτσης έκανε το 1-1 μετά από σέντρα του Αργυρίου για τους γηπεδούχους, με αποτέλεσμα η ομάδα του Νομού μας να αρκεστεί στον έναν βαθμό.

Μαχητής Τερψιθέας (Νίκος Σταυροθεόδωρος): Μπρέλλας, Ντούγκος (72’ Λιλολάρι), Παγκαρλιώτας, Μπουρουζίκας, Φλώρος, Παυλόπουλος, Κυριάκος, Μολάς, Σαββίδης (57’ Μάτος), Μαλάκος (85’ Βλησαρούλης), Κρεββατάς.