«Καθάρισε» η Λάτσιο

H Λάτσιο κέρδισε με 3-0 το Κιέβο σε αγώνα για την 3η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος. Οι Λατσιάλι τελείωσαν το παιχνίδι από το πρώτο 45λεπτο χάρη στην εκτελεστική τους δεινότητα, καθώς με 3 τελικές προσπάθειες το σκορ ήταν στο 3-0! Οι γηπεδούχοι χρειάστηκαν μόλις 8' για να φτάσουν στο γκολ, με τον Έντερσον να κλέβει την μπάλα από τον Ραντοβάνοβιτς και να την δίνει στον Καντρέβα, ο οποίος έκανε το 1-0 (η μπάλα βρήκε και στο Σέζαρ).
Οι Ρωμαίοι έδωσαν χώρο στη συνέχεια, είχαν τον έλεγχο, όμως χρειάστηκαν ξανά τις αποκρούσεις του Μαρκέτι στα σουτ των Παλόσκι και Τερό για να κρατήσουν το προβάδισμα, πριν ο Καβάντα κάνει και το 2-0 στο 39' μετά από σέντρα του Λεδέσμα και τη λάθος αντίδραση του Πουτζιόνι. Το 3-0 ήρθε στο 42' με τον Λούλιτς να πλασάρει εύστοχα και τους φιλοξενούμενους να αναρωτιούνται τι συμβαίνει! Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε, όμως οι ευκαιρίες και για τις δύο πλευρές δεν έλειψαν. Κλόζε και Παλόσκι είχαν τις καλύτερες στιγμές μέχρι το δοκάρι του Καντρέβα, ενώ ακολούθησαν νέες χαμένες ευκαιρίες με τους Λεδέσμα και Κλόζε. Κανένας δεν μπόρεσε να νικήσει τους Μαρκέτι και Πουτζιόνι μέχρι το τέλος, με το 3-0 να παραμένει.