Τα πρώτα γκολ της ΑΕΛ! (Video)

Την πρώτη της νίκη σημείωσε η ΑΕΛ, επικρατώντας άνετα στον πρώτο φιλικό αγώνα της προετοιμασίας της, του ΑΠΟΚ Βελούχι με 5-1.

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ: Χρήστος Γκατζούλης

Τα γκολ για την ομάδα της ΑΕΛ πέτυχαν το πρώτο με αυτογκόλ από το Βελούχι ο Πολυτσέρης στο 15 λεπτό, ο Δημήτρης Πλιάγκας 21 λεπτό, ο Νέστωρας Στεφανίδης 27 λεπτό, ο Γιάννης Παπαϊωάννου 49 λεπτό, ο Αποστόλης Γαρυφαλλόπουλος στο 53 λεπτό, ενώ χάθηκαν και άλλες ευκαιρίες, με μεγαλύτερη το χαμένο πέναλτι της ΑΕΛ με το Δημήτρη Τζουμάκη, στο 65 λεπτό το οποίο απέκρουσε ο Τάσος Καρακούτσης. Ο ΑΠΟΚ Βελούχι μείωσε στο σκορ στο 71 λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Μπακαλίδης.

Το athleticlarissa.gr καλύπτει την προετοιμασία της ΑΕΛ και σας μεταφέρει κάποια από τα γκολ που σημειώθηκαν στην αναμέτρηση με την ομάδα του νομού Ευρυτανίας.