Ισοπαλία 2-2 στο φιλικό Αμπελωνιακός - Ρήγας

Πολύ όμορφο ποδόσφαιρο και θεαματικά γκολ απόλαυσαν οι θεατές στον φιλικό αγώνα, στο γήπεδο της Ροδιάς, μεταξύ του Αμπελωνιακού και του Ρήγα Φεραίου.

Το τελικό 2-2, θα λέγαμε ήταν δίκαιο με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο και να κερδίζουν άξια το χειροκρότημα του κόσμου αφού σε όλη την διάρκεια του αγώνα προσπάθησαν να παίξουν όμορφο, στρωτό ποδόσφαιρο με δυνατά άλλα καθαρά μαρκαρίσματα, παρόλο που βρίσκονται στο αρχικό στάδιο της προετοιμασίας.

Τα γκολ της αναμέτρησης Μπίκος (2) για τον Αμπελωνιακό και οι Γάρος, Κουβελάς για το Ρήγα. Περίπου 120 φίλαθλοι παρακολούθησαν τον αγώνα, κάτω από αρκετή ζέστη. Ο διαιτητής του αγώνα διέκοψε το ματς στο 70΄λεπτό, ώστε να δροσιστούν οι παίκτες.

Πηγή: asrigasferaios.blogspot.gr