Τελικός Κυπέλλου ΕΠΣΛ: Απόλλων – Δήμητρα (0-3 Τελικό)

ΛΕΠΤΟ προς ΛΕΠΤΟ από το athleticlarissa.gr

Παρακολουθείστε την Τετάρτη (20/3, 15:00) από το athleticlarissa.gr, τον 42ο τελικό του Κυπέλλου ερασιτεχνών της ΕΠΣΛ ανάμεσα στον Απόλλωνα Λάρισας και την Δήμητρα Γιάννουλης που θα διεξαχθεί στο AEL FC ARENA.

Το athleticlarissa.gr και ο Χρήστος Γκατζούλης θα σας προσφέρει LIVE μετάδοση ΛΕΠΤΟ προς ΛΕΠΤΟ την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Απόλλων Λάρισας (Ζόραν Μπάμποβιτς): Μπάμποβιτς, Παππάς, Μπαλαμώτης, Τσέλιγκας, Εμμανουήλ Αντ., Εμμανουήλ Θ., Ιωαννίδης, Κόλα, Κολοβός, Σπυρόπουλος, Καρβούνης.

Στον πάγκο: Μαχαίρας, Βαϊόπουλος, Τζίκας, Κονόμι, Καραγιόζης, Μαρούδης, Ράπτης.

Δήμητρα Γιάννουλης (Γιάννης Μπουρνάκας): Τρούκης, Φατούρας, Μπαρούτας Αν., Δαλακώνης, Νεστορίδης, Θώμος, Λιούσκας, Μανάκας, Θ., Μπαμπάλης, Πατσιωτός.

Στον πάγκο: Κοντοδήμος, Μαλαβιέζος, Σαϊτης, Παναγιωτόπουλος, Τάσιος, Ζηρδέλης, Μάλτζαρης.

Διαιτητής: Μπουμαρσόπουλος.

Α’ Βοηθός: Παπαδημητρίου.

Β’ Βοηθός: Καραμπούλας.

4ος: Μαστοροδήμος:

- To ματς ξεκίνησε

-7’ Γύρισμα του Εμμανουήλ Α. στον τερματοφύλακα Μπάμποβιτς, δεν έκανε σωστό υπολογισμό, η μπάλα στα δίχτυα (1-0).

-18’ Ο Λιούσκας με διαγώνιο σουτ κάνει το 2-0.

Σχόλιο: Περίπου 2.000 φίλαθλοι παρακολουθούν την αναμέτρηση. Ανάμεσά τους σύσσωμη η διοίκηση της ΕΠΣΛ, ποδοσφαιριστές, παράγοντες και φυσικά αρκετοί προπονητές του νομού. Στο αγωνιστικό μέρος, η Δήμητρα έχει την υπεροχή και κατάφερε από τα πρώτα λεπτά να πάρει σαφέστατο προβάδισμα με τα δύο γκολ που έβαλε.

-35’ Πρώτη κίτρινη για την Δήμητρα Γιάννουλης και τον Πατσιωτό.

Σχόλιο: Μετά την αρχική ψυχρολουσία για τον Απόλλωνα, τα τελευταία λεπτά έχει ισορροπήσει το ματς.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο ARENA. Η Δήμητρα Γιάννουλης έχει αποκτήσει σαφέστατο προβάδισμα με τα δύο γρήγορα γκολ που έχει σημειώσει.

- Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

- 52' Πρώτη αλλαγή για την Δήμητρα στη θέση του Μπαμπάλη ο Τασιός.

- 61’ Ο Λιούσκας κάνει το 3-0 με κοντινή προβολή, μετά από ασταθή απόκρουση του Μπάμποβιτς σε σουτ του Πατσιωτού.

- 63' Kίτρινη κάρτα ο Ιωαννίδης για τον Απόλλωνα.

- 65' Δεύτερη αλλαγή για την Δήμητρα, στη θέση του Λιούσκα ο Μαλαβιέζος.

- 66' Δεύτερη αλλαγή και για τον Απόλλωνα, στη θέση του Τσέλιγκα ο Μαχαίρας.

- 74’ Τρίτη αλλαγή για τον Απόλλωνα, στη θέση του Κόλα, ο Μαρούδας.

- 78’ Τρίτη αλλαγή και για την Δήμητρα, στη θέση του Πατσιωτού, ο Σαϊτης.

Σχόλιο: Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του ματς έχει πέσει με την Δήμητρα να έχει κλείσει τους χώρους και από την άλλη ο Απόλλων να δείχνει πως δεν μπορεί να αλλάξει την εικόνα του ματς.

- 85' Kίτρινη κάρτα ο Εμμανουήλ Θ. του Απόλλωνα.

Τέλος αναμέτρησης στο ARENA. Η Δήμητρα Γιάννουλης κατακτά εύκολα τον 42ο τελικό κυπέλλου της ΕΠΣΛ με σκορ 3-0, επικρατώντας του Απόλλωνα Λάρισας.