Εύκολη νίκη για την ΑΕΛ Κ19

Η ομάδα της ΑΕΛ Κ19 επικράτησε με σκορ 4-1 της αντίστοιχης του Διαγόρα Ρόδου, σε εντός έδρας αγώνα για την 1η αγωνιστική, του Α' ομίλου της Super League 2 K19, που έγινε στο Δημοτικό Γήπεδο Αρμενίου Λάρισας.

Οι «βυσσινί» άνοιξαν το σκορ στο 26ο λεπτό, ενώ πέντε λεπτά αργότερα πέτυχαν το 2-0, στο 51ο λεπτό η ΑΕΛ πέτυχε και τρίτο τέρμα, με τον Διαγόρα να μειώνει σε 3- 1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κλωνάρη στο 68ο λεπτό. Το τελικό 4-1 για την ΑΕΛ έγινε στο 71ο λεπτό, ενώ ο Κλωνάρης έχασε πέναλτι για το Διαγόρα Ρόδου στο 83ο λεπτό.

ΑΕΛ Κ19: Σπανός, Αρσένης, Γκρόζος, Μπαργιώτας, Γάτος, Βαρσάμης, Δημηνίκος, Μπασδέκης, Γραββάνης, Πολύζος, Μπιρσίμη.

Διαγόρας Κ19 (Στάθης Φαρμακίδης): Καράμπελας, Χαλκίτης, Τσιμέττας, Μανωλάκης (31’ λ.τρ. Τσέρρι), Καταχανάς, Βαλασιάδης (62’ Μπάμπης), Τσώρης, Πρεκεζές (87’ Κιλασίν), Ζντράβα (46’ Αυγέρης), Κλωνάρης, Καλλιοντζής (62’ Γιακούμαρος).