«Στο πρώτο ημίχρονο μπορούσαμε να προηγηθούμε με ένα ευρύ σκορ»

Δηλώσεις στο Athleticlarissa και τον Χρήστο Δαϊρετζή πραγματοποίησε ο προπονητής του Κίσσαβου Συκουρίου Φεραίος Γιαννακός με αφορμή την εκτός έδρας ήττα στην έδρα του Ηρακλή Λάρισας, Ο ίδιος ανέφερε πως η ομάδα του θα μπορούσε να είχε πετύχει περισσότερα τέρματα στο πρώτο μέρος. Παράλληλα, τόνισε πως η ομάδα του είχε σημαντικές απουσίες βασικών ποδοσφαιριστών, ενώ τέλος δεν παρέλειψε πως ο ίδιος διατηρεί τις επιφυλάξεις του για το πέναλτυ με το οποίο οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν.

Αναλυτικά:

Αρχικά θα θέλαμε το δικό σας σχόλιο για το παιχνίδι.

«Ήταν ένα ματς από αυτά που όταν σου δίνεται η ευκαιρία πρέπει να τα τελειώνεις. Εμείς στο πρώτο ημίχρονο μπορούσαμε να προηγηθούμε με ένα ευρύ σκορ. Δυστυχώς από επιπολαιότητα ή αστοχία δεν το καταφέραμε αυτό και μείναμε μόνο στο 0-1. Από εκεί και πέρα είχαμε να διαχειριστούμε και κάποιους τραυματισμούς ποδοσφαιριστών, απουσίες που ήταν αναγκαστικές. Ο αντίπαλος πήρε μέτρα στο γήπεδο, μας πίεσε και κατάφερε μ' ένα πέναλτυ για το οποίο έχω τις επιφυλάξεις μου να ισοφαρίσει. Από εκεί και πέρα στο τελευταίο κυριολεκτικά λεπτό δεχθήκαμε το δεύτερο γκολ. Πιστεύω ότι σε γενικές γραμμές έγινε ένα καλό παιχνίδι από ομάδες που είναι από τις καλύτερες της κατηγορίας. Εμείς μένουμε με την πικρία ότι χάσαμε αυτό το παιχνίδι στο τελευταίο κυριολεκτικά λεπτό»