Εντυπωσιακό ξεκίνημα για τη Λάρισα ’88!

Η Λάρισα ’88 ξεκίνησε ιδανικά τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΠΣΛ.

Ο σύλλογος νίκησε με σκορ 0-6 την Χαραυγή στο γήπεδο «Κουκουλίτσιος – Μουσιάρης» και έτσι έδειξε με το «καλημέρα» τις διαθέσεις που έχει.

Η Λάρισα ’88 είναι μία ομάδα με πολύ καλούς ποδοσφαιριστές που διαθέτουν εμπειρία και σίγουρα αναμένεται να κάνουν τη διαφορά στο νέο πρωτάθλημα. Το τελικό 0-6 δεν αφήνει και πολλά περιθώρια.

Στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στα πρώτα λεπτά ο Ιμεράι έκανε το 0-1. και στη συνέχεια ο Γιάτσε σκόραρε για το 0-2.

Στο 44’ ο Μερτζανίδης με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, σκόραρε για το 0-3 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μισό δεν άλλαξε κάτι με τους Ντόνα, Χατζή και Νάτση να σκοράρουν για το τελικό 0-6!

Γεράσης, Ιμεράι, Ντόνας και Αλεξανδρής σημάδεψαν το δοκάρι για τους νικητές!

Λάρισα ‘88 (Λελέδης-Καλαμάς): Λωρίδας, Ζαχαριάς, Κουλαξής, Αθανασίου, Μπράτσος, Μικερτζής Β., Ιμεράι,  Γιάτσε, Μερτζανίδης, Γεράσης, Μαλάκης.

Έπαιξαν και οι: Αλεξανδρής, Ντόνας, Τσανάς, Χατζής, Νάτσης.