WU-17: Βόρεια Ιρλανδία-Ελλάδα 2-2 (φιλικό)

Η Εθνική Κορασίδων ήρθε ισόπαλη 2-2 με την αντίστοιχη της Βόρειας Ιρλανδίας στο δεύτερο μεταξύ τους φιλικό προετοιμασίας ενόψει της συμμετοχής των δύο ομάδων στην πρώτη προκριματική φάση του EURO WU-17 τον προσεχή Οκτώβριο.

Η Βόρεια Ιρλανδία προηγήθηκε 2-0 χάρη στα γκολ της Μακ Γκίνες στο 6ο λεπτό και της Μπέκινσειλ στο 20ό όμως η Εθνική βρήκε τον τρόπο να επιστρέψει στο σκορ στο δεύτερο ημίχρονο και να ισοφαρίσει σε διάστημα πέντε λεπτών. Αρχικά στο 60ό λεπτό με σουτ της Σταυροπούλου και στη συνέχεια στο 65ο λεπτό με σουτ της Μοσχονά, η οποία διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η σύνθεση της Εθνικής

Τενεκετζή, Ιακωβίδου, Κωνσταντινίδου, Μπαταούλα, Γκιζάρη, Μαλαμούση, Κουτσούρη, Τσέλα, Σταυροπούλου, Κολέμπα, Κρυστάλη.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Μελισσανίδη, Ρακίπι, Μοσχονά, Μάρα, Τριανταφυλλοπούλου, Μπάρτζου.