![](/Uploads/2024/5/2ccc140b919cca66845cdd25ff680d8c_KALOXORI5.jpg)
Η Αναγέννηση Καλοχωρίου γιορτάζει την πανάξια άνοδό της στην Β’ ΕΠΣΛ μετά από μία ονειρεμένη χρονιά!
Της Βάσως Γκατζούλη
Η ομάδα του Δήμου Τεμπών παρουσιάστηκε άκρως ανταγωνιστική σε όλη τη διάρκεια του πρωταθλήματος, σημείωσε μεγάλες νίκες ενώ παράλληλα έπαιξε και ωραίο ποδόσφαιρο.
![](/Uploads/2024/5/98becb899574a9d7799a28f8071c9fed_KALOXORI2.jpg)
![](/Uploads/2024/5/118c09569496f716182f8b3c8f09110d_KALOXORI1.jpg)
![](/Uploads/2024/5/13ae6149b43ac635e7bfe3d030183b8f_KALOXORI3.jpg)
![](/Uploads/2024/5/0ca1bd589ee522fecfe5ac253c8f652e_KALOXORI4.jpg)
![](/Uploads/2024/5/35faa3903906bc7f038e31c2bf4030f7_KALOXORI6.jpg)
![](/Uploads/2024/5/d163a9542a5afba0c9e0cacafe7c3579_KALOXORI8.jpg)
![](/Uploads/2024/5/a5ff0a0b89595364e0ff871778da2765_KALOXORI9.jpg)
![](/Uploads/2024/5/eeffa309d1a337e880a6518085cc244f_KALOXORI10.jpg)
Το τελευταίο ματς της χρονιάς διεξήχθη το πρωί της Κυριακής (19/5) με αντίπαλο τον Μυραϊκό. Ήταν μία αναμέτρηση χωρίς σκοπιμότητες με τους παίκτες του Καλοχωρίου να φτάνουν στη νίκη με σκορ 4-0.
Να αναφέρουμε πως οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν με δέκα ποδοσφαιριστές. Το 1-0 σημειώθηκε στο 6’ με πλασέ του Σαμαρίνα.
![](/Uploads/2024/5/66b5e21de73cf6e646be24f72929037a_KALOXORI11.jpg)
![](/Uploads/2024/5/2d54bf13cc761929fbf1df5d3f6fc7aa_KALOXORI12.jpg)
![](/Uploads/2024/5/68f9ec8cd4378ac6bbd70fb77a092e09_KALOXORI13.jpg)
![](/Uploads/2024/5/df0d8d8d2d2da513b7ce9bb44af7b622_KALOXORI14.jpg)
![](/Uploads/2024/5/f7ba7af95478b4eef60c552d9d18a643_KALOXORI15.jpg)
![](/Uploads/2024/5/ac9a374f750f4dcf633ae100bb166774_KALOXORI16.jpg)
![](/Uploads/2024/5/2157b30a6b0c948787da6ea1e89631dd_KALOXORI17.jpg)
![](/Uploads/2024/5/e3cfdbdf3dfb66f168b476605e0032e9_KALOXORI18.jpg)
Το 2-0 στο 12’ μετά από κάθετη πάσα του Δούρου και πλασέ του Δάκτυλα. Ενώ το 3-0 έκανε με πλασέ ο Ζησόπουλος. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε με πλασέ ο Δούρος.
![](/Uploads/2024/5/8eeaa01a2bfd54fcb6f69ca9f90edf56_εικόνα_Viber_2024-05-19_21-09-41-373.jpg)
Αναγέννηση Καλοχωρίου (Μιχάλης Λίταινας): Παπαναστασίου, Έξαρχος Α., Παράφορος, Τσιρώνης Γ. (46’ Μπλούφας), Έξαρχος Γ., Πάνου, Σαμαρίνας, Ζησόπουλος (27’ Τσιρώνης Α.), Δούρος (46’ Λίταινας Μ.), Δάκτυλας (27’ Σαϊτάνης), Φουσίκας (36’ Ανδρέου).
Μυραϊκός (Άρης Παπαθανασίου): Λωρίδας, Λαζαρίδης, Χατζηστεφάνου, Ντέκας Κοσμ., Ντέκας Κων., Παπαθανασίου, Τάχος, Αργύρης, Μακρής, Μπαντής.
Διαιτητική τριπλέτα: Βαλιώτης, Δεδικούσης, Μίτης.