Ευρεία νίκη για την Δόξα Αμυγδαλής

Η Δόξα Αμυγδαλής, με τέσσερα γκολ πήρε μία ευρεία νίκη απέναντι στον Μυραϊκό για το πρωτάθλημα της Γ’ ΕΠΣΛ.

Στο 10’ για τον Μυραϊκό ο Ψυμούλης από θέση τετ α τετ αστόχησε σε κενή εστία και στο 20’ πάλι ο ίδιος παίκτης έχασε ευκαιρία.

Στο ίδιο λεπτό η Αμυγδαλή άνοιξε το σκορ για το 1-0, με το ωραίο σουτ του Παναγιώτη Αραμπατζή έξω από την περιοχή. Στο 30’ ο Φλάβιο Κολέτσι πέρασε και τον Λωρίδα και με πλασέ έκανε το 2-0. Πέντε λεπτά μετά ο Παναγούλης, το σουτ του Παναγούλη έφυγε άουτ.

Στο 58’ ο Κολέτσι Κλ. έβγαλε τη σέντρα και ο Μπαζούλης με πλασέ έκανε το 3-0. Και στο 78’ ωραία ασίστ του Οσμάνι, για τον Φλάβιο Κολέτσι που με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Δύο ευκαιρίες χαμένες είχε ο Φλάβιο Κολέτσι για να διευρύνει και άλλο το σκορ.

Δόξα Αμυγδαλής (Λάζαρος Λαζαρίδης): Κοσμάς, Στεφανούλης (57’ Ανδρέου), Ντινούλης, Μπαμπάλης, Χατζόπουλος (79’ Μούσα), Κολέτσι Φ., Οσμάνι, Κολέτσι Κ., Αραμπατζής (30’ λ.τρ. Μπίλλης), Μπαζούλης, Αποστολόπουλος.

Μυραϊκός (Άρης Παπαθανασίου): Λωρίδας, Σακοράφας, Ντέκας Κοσμ., Οικονόμου (50’ λ.τρ. Ντέκας Κ.), Αργύρης (60’ λ.τρ. Μπαντής), Λαζαρίδης, Βλάνδος, Κουμαντζέλης, Χατζηστεφάνου, Παναγούλης, Ψυμούλης (46’ Μούσιος).