Σπουδαία νίκη της Μικτής ΕΠΣΝΛ κορασίδων

Με το διπλό επέστρεψε από την Καρδίτσα η ΕΠΣΝ Λάρισας κορασίδων κ-15 όπου επικράτησε με 5-0 την οικεία ΕΠΣ για την 5η αγωνιστική του πανελλήνιου πρωταθλήματος προεπιλογής εθνικής ομάδας γυναικών.

Η ομάδα της Λάρισας ευτύχησε να προηγηθεί στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, με σκόρερ την Πλατή, μετά από εκτέλεση κόρνερ της Μπάγκα.

Στο Β´ ημίχρονο οι ποδοσφαιρίστριες του Βασίλη Πάνου μπήκαν πιο αποφασισμένες και πέτυχαν άλλα 4 γκολ.

Την αρχή έκανε η Κανταρίνου μετά από ασίστ της Πλατή, ενώ η Ανδρέου με ατομική ενέργεια ανέβασε το ύψος του σκορ στο 3-0. Το 4ο γκολ ήταν πάλι μετά από συνεργασία της Πλατή με την Κανταρίνου με την δεύτερη να διπλασιάζει τα προσωπικά της τέρματα. Το πέμπτο γκολ πέτυχε η Μπάγκα με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Το τελικό σφύριγμα της διαιτήτριας κας Κουκούλη βρήκε τον προπονητή και τις ποδοσφαιρίστριες  να πανηγυρίζουν δίνοντας το σύνθημα για το μεγάλο τελικό της τελευταίας αγωνιστικής με την ΕΠΣ Θεσσαλίας.

ΕΠΣΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Β.Πάνος): ΔΑΣΚΑΛΟΥ, ΜΠΑΓΚΑ, ΚΑΡΑΠΑΤΣΑΚΙΔΗ, ΣΠΡΙΝΤΖΙΟΥ, ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΥ, ΑΝΔΡΕΟΥ, ΠΡΟΕΣΤΑΚΗ, ΚΑΝΤΑΡΙΝΟΥ, ΠΛΑΤΗ, ΜΗΤΣΙΑΚΟΥ, ΑΛΠΟΥ Α.

Επιπλέον χρόνο συμμετοχής πήραν οι ΜΑΝΑΦΑ, ΑΛΠΟΥ Θ., ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ.