![](/Uploads/2024/3/4977af31e525a25d24415e157f84f764_8cd1c5eb-68d6-4668-9ec0-98f222cc4fb6_1.jpg)
Ο τελικός της δεκαετίας για την Εθνική Ελλάδας έφτασε. Το αντιπροσωπευτικό μας «συγκρότημα» αντιμετωπίζει το απόγευμα της Τρίτης (26/03) την Γεωργία στην Τιφλίδα και με νίκη θα πάρει την πρόκριση στα τελικά του Euro 2024.
Ο μοναδικός ποδοσφαιριστής που «κόπηκε» και από τα δύο ματς είναι ο Μανώλης Σάλιακας. Ακόμα, εκτός έμεινε ο Σωκράτης Διούδης και τη θέση του πήρε ο Γιώργος Αθανασιάδης, ο Κάρλος Ζέκα «άφησε» εκτός τον Χρήστο Τζόλη, ενώ ο Κωνσταντίνος Κουλιεράκης είναι και πάλι διαθέσιμος, με τον Γιώργο Τζαβέλλα να «κόβεται» από την τελική αποστολή.
Συνοπτικά, στην αποστολή της Εθνικής Ελλάδας μετέχουν οι: Βλαχοδήμος, Πασχαλάκης, Αθανασιάδης, Τσιμίκας, Μαυροπάνος, Χατζηδιάκος, Ρέτσος, Ρότα, Μπάλντοκ, Κουλιεράκης, Μπακασέτας, Μπουχαλάκης, Κουρμπέλης, Μάνταλος, Ζέκα, Σιώπης, Ιωαννίδης, Μασούρας, Πέλκας, Χατζηγιοβάνης, Κωνσταντέλιας, Γιακουμάκης, Παυλίδης.