Νίκη στο Βόλο η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΛ

Τρίποντο εκτός έδρας και με ανατροπή για τη γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΛ, απέναντι στο Βόλο με σκορ 2-3, με τέρματα από Ζέλεβα (31', 52') και Κιόκο (72'), με την ομάδα της Μαγνησίας να ανοίγει προσωρινά το σκορ με τη Κέκου στο 17ο λεπτό και να μειώνει για το τελικό 3-2, με εκτέλεση πέναλτι της Νέννε στο 79ο λεπτό.

Το ματς έγινε στο Βοηθητικό του ΕΑΚ Βόλου, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α' Εθνικής γυναικών.

Βόλος (Έλενα Κουσκούνη): Θεοχάρη, Νικοπούλου, Κέκου, Νέννε, Ζήγρα, Κ.Τσούκα, Βέτσικα, Κατσιγιάννη, Γκέκα, Παπαδοπούλου, Κοκμοτού (46’ λ. τρ. Μπάρτζου)

ΑΕΛ (Βασίλης Πάνος): Γαβριηλίδου, Κόντου, Σκωτεινιώτη (70’ Μέλλου), Ρ. Τσούκα (86’ Καραπατσακίδη), Νικολαΐδου, Γιαννή, Ζέλεβα, Ρουμελιώτη, Καπαρέλη, Κιόκο, Κούρια (34’ Μίσια)