Αρκετά γκολ στον 2ο όμιλο της Β’ ΕΠΣΛ

Δείτε ρεπορτάζ από τον 2ο όμιλο της Β’ ΕΠΣΛ.

ΑΟ Ελευθερών-Χείμαρρος Μαρμαρίνης 2 – 2

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ματς στο Ελευθεραί ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τον Χείμαρρος Μαρμαρίνης (2-2).

Στο 9’ ο Αποστολάρας έκανε το 0-1 μετά από σέντρα του Βόγγολη αλλά στην εκπνοή του α’ μέρους, ο Κωνσταντίνου βρήκε δίχτυα για το 1-1.

Ο Χείμαρρος στο 66΄με το αυτογκολ του Μακρίδη έκανε το 1-2 μετά από προσπάθεια του Καλφούντζου αλλά στο 79’ ο Θεοδώρου, διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Απόλλων Γαλήνης 2016-Αστήρ Μελισσοχωρίου 0 – 2

Ο Αστέρας Μελισσοχωρίου κέρδισε τον Απόλλωνα Γαλήνης με σκορ 0-2 με τα γκολ να σημειώνονται στην επανάληψη.

Το συγκρότημα του κ. Κώστα Μπακατσή, πήρε αυτό που ήθελε από το ματς. Το σκορ άνοιξε στο 68’ ο Πάρης Χριστώνης που είχε και δοκάρι για το 0-1 και λίγο πριν το φινάλε, ο Καζάκος στο 90’ ήταν αυτός που έγραψε το τελικό 0-2.

Γαλήνη (Βασίλης Καψούρης): Μασιάλας, Γκέκας, Κωστούλας, Κουρέτσος, Τζήκας, Κολοβός, Χατζόπουλος, Μπαλανίκας, Λιζέκας (60′ Κόκκινος), Παπανικολάου, Βισβίκης (80′ Γκουλιάκος).

Μελισσοχώρι (Κώστας Μπακατσής): Μακαδασίδης, Γουργιώτης, Παπαδούλης (72’ Καζάκος), Αβδουλάς, Κολοβός, Μπιρόλ (46’ Βογιατζής), Νικολαϊδης (46’ Βασιλειάδης), Σπανός (55’ Ράπτης), Καραμάνος (65’ Κατσικάρης), Τσιαντούλης, Χριστώνης.

Μαχητής Τερψιθέας-Θύελλα Βασιλή 3 – 0

Ο Μαχητής Τερψιθέας πέτυχε τρία τέρματα και πήρε τη νίκη με 3-0 απέναντι στη Θύελλα Βασιλί.

Τα γκολ για τους νικητές σημείωσαν οι Μήτρος (63’), Κατσαβριάς (70’) και Ζούγκα Μ. (83’). Ο Μαχητής είχε οριζόντιο δοκάρι με τον Δάσσιο μετά από εκτέλεση φάουλ.

Τερψιθέα (Νίκος Χατζημπύρος): Τζήκας, Δρόσος (55’ Παπαδημητρίου), Δάσσιος, Ντόντος, Τσιώλης (55’ Κατσαβριάς), Ζησόπουλος, Μούμος, Ζούγκα Μ., Αγγελής Αχ. (60’ Μήτρος Β΄), Φούντας (60’ Βεργής), Τσοπουρίδης (56’ Μήτρος Δ.).

Αετός Αετολόφου-Ομόνοια 4 – 3

Μεγάλη νίκη για τον Αετό Αετολόφου απέναντι στην Ομόνοια με σκορ 4-3. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-2 χάρη στα τέρματα που σημείωσαν οι Σκωτεινιώτης (1’) και Βούρτουρας (18’). Ο Γαρυφαλλόπουλος στο 38’ μείωσε σε 1-2.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι σημείωσαν τρία τέρματα με τους Γιαννακό (60’), Πικούλη (64’) και Ντελή (85’). Στις καθυστερήσεις του αγώνα (92’) ο Νταφόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 4-3.

Αετόλοφος (Κώστας Τσανάς): Σαντές, Γιαννακός (75′ λ.τρ. Κόντρα), Κοντοδήμος, Παραφέστας, Γουργιώτης, Ντελής Σ., Ηλιάδης (10′ λ.τρ. Κασίδας), Πικούλης (75′ Μέτα), Αργυρούλης (46′ Ντελής Α.), Γαρυφαλλόπουλος.