Σημαντική εκτός έδρας νίκη και τώρα… Λεβαδειακός!

Μία σημαντική εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε η ΑΕΛ με σκορ 1-2 επί του ΠΑΟΚ Β', στο Γήπεδο Μακεδονικού, στο πλαίσιο της εξ αναβολής 21ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Super League 2.

Τα γκολ για την ΑΕΛ πέτυχαν ο Κοσσονού στο 48ο λεπτό και ο Στίνα στο 52ο λεπτό, ενώ ο ΠΑΟΚ Β' το μόνο που κατάφερε να μειώσει σε 1-2 στο Τσοπούρογλου στο 62ο λεπτό.

Με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία προετοιμάζεται πλέον η ΑΕΛ για το μεγάλο ματς με τον Λεβαδειακός στο AEL FC ARENA την προσεχή Κυριακή.

ΠΑΟΚ Β' (Αλέξανδρος Αλεξιάδης): Ταλιχμανίδης, Τασιούρας, Παναγιώτου (55′ Πανίδης), Παντεκίδης, Φίλων, Κωττάς, Γιαξής, Σνάουτσνερ (30′ λ.τρ Τσοπούρογλου), Γκούμας (55′ Σπυράκος), Δαρέλας (81′ Σαποβάλοφ), Κανίς (81′ Κουαλιάτα).

ΑΕΛ (Παύλος Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης, Μαϊδανός (79′ Παπαδόπουλος), Θ. Παπαγεωργίου, Ηλιάδης, Κ. Παπαγεωργίου (79′ Γιανναράκης), Θωμαΐδης, Στίνα, Μαυριάς (70′ Νίνο), Κοσσονού (86′ λ.τρ Μορέιρα), Φατάι (86′ Κόσιτς).

ΦΩΤΟ: Κώστας Τσομάκος