![](/Uploads/2024/2/7479606f183742cbb17a98bd4079bf25_2.jpg)
Από ένα ημίχρονο μοιράστηκαν Θύελλα Ελάτειας και Δόξα Αμυγδαλής για το τελικό σκορ 2-2. Στο πρώτο μέρος η Δόξα ήταν καταιγιστική αφού πέτυχε δύο γκολ και είχε την απόλυτη κατοχή.
Στο 19’ ύστερα από ασίστ του Βούζα, ο Φλάβιο Κολέτσι με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-1. Στο 27’ πολύ ωραία ενέργεια του Παύλου Καψάλη αφού με σουτ στη κλειστή γωνία έκανε και το 0-2.
![](/Uploads/2024/2/b49cc0a4f0c414efabbd76a849822b20_3.jpg)
![](/Uploads/2024/2/f6bbd35c0717e461baa80865fe55173d_5.jpg)
![](/Uploads/2024/2/a5e206c8bd7278f214a33252f91e345f_6.jpg)
Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους στο 47’ ο Φλάβιο Κολέτσι έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ.
Η Θύελλα Ελάτειας που αγωνίστηκε με πολλές ελλείψεις (Μουσταφά, Γκαραγκούνης Σ., Τσιτώτας, Δημητρώφ), κατάφερε στο δεύτερο μέρος να φέρει το ματς στα ίσα.
Στο 48’ χαμένο τετ α τετ του Πανδρεμένου αφού απέκρουσε ο Κοσμάς σε κόρνερ.
Στο 53’ ο Παναγιώτης Τάκης έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι. Ενώ στο 60’ ύστερα από σέντρα του Πανδρεμένου στο δεύτερο δοκάρι, ο Βασίλης Ζάρρας μείωσε σε 1-2 με κεφαλιά.
Στο 70’ ήρθε η σειρά του Βάϊου Λάζου, που με ωραία σουτ στην δεξιά γωνία έκανε και το 2-2.
![](/Uploads/2024/2/72ecdab359d55017b872ae3244acfca8_7.jpg)
![](/Uploads/2024/2/69d26529149c10d0a18d1edd230b3a0e_4.jpg)
![](/Uploads/2024/2/e7b55a6adac0963c073438bbc4c5dba9_8.jpg)
Η Θύελλα Ελάτειας θα μπορούσε να πάρει και τη νίκη αφού είχε δύο πολύ καλές ευκαιρίες στο 78’ ο Κώστας Χαλίτσιος από θέση τετ α τετ έκανε το σουτ, έβγαλε σε κόρνερ ο έμπειρος Κοσμάς.
Στο 82’ ο Παναγιώτης Τάκης εξ’ επαφής το σουτ και πάλι σωτήρια έδιωξε ο κίπερ της Αμυγδαλής.
Θύελλα Ελάτειας (Θοδωρής Σολωμός): Καραναστάσης, Γκαραγκούνης Ν., Ζάρρας Γ., Γκαραγκούνης Γ., Ζάρρας Β., Λάζος, Σολωμός Β. (46’ Μαυρίδης), Διαμαντάκης, Χαλίτσιος, Τάκης Π., Πανδρεμένος.
Δόξα Αμυγδαλής (Λάζαρος Λαζαρίδης): Κοσμάς, Στεφανούλης (63’ λ.τρ. Κολέτσι Ο.), Ντινούλης, Βέϊς, Γραμμενίδης, Χατζόπουλος, Μπαμπάλης (89’ Μπαζούλης), Καψάλης (89’ Αραμπατζής), Κολέτσι Φ., Βούζας, Αποστολόπουλος (60’ λ.τρ. Μπίλλης).
Διαιτητική τριπλέτα: Φακής, Δίχρης, Μπασινός.
ΒΑΣΩ ΓΚΑΤΖΟΥΛΗ