![](/Uploads/2024/2/9ad9778a4b691dca3dd3ab1db5a09584_Anakoinosi-red-2.jpg)
Προβάδισμα πρόκρισης στους «16» του Conference League για τον Ολυμπιακό! Οι «ερυθρόλευκοι» στην πρώτη παρουσία του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ στον πάγκο τους, επικράτησαν 1-0 της Φερεντσβάρος στον πρώτο αγώνα των play offs. Ο Ελ Κααμπί ήταν ο «χρυσός» σκόρερ της Ελληνικής ομάδας.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Πασχαλάκης, Ροντινέι, Ορτέγκα, Ντόη, Κάρμο, Ορτέγκα, Έσε, Καρβάλιο (78΄ Γιόβετιτς), Αλεξανδρόπουλος (63΄ Όρτα), Φορτούνης (95΄+2 Ιμπόρα), Ελ Κααμπί (90΄+2 Ελ Αραμπί), Μασούρας (63΄ Ποντένσε).
ΦΕΡΕΝΤΣΒΑΡΟΣ (Ντέγιαν Στάνκοβιτς): Ντίμπους, Γουίνγκο, Σισέ, Μαέ, Ραμίρες, Μαϊγκά, Μακρέτσκις, Μαρκίνιος (75΄ Ρομντάνε), Αμπού Φανί (81΄ Μπέσιτς), Ζακάριασεν, Βάργκα (75΄ Πέσιτς).