![](/Uploads/2024/2/4d4b077f6ecec3ea930f3b92a54fb449_1.jpeg)
Νικηφόρο ήταν το πρώτο εντός έδρας παιχνίδι της ΕΠΣ Λάρισας απέναντι στην ΕΠΣ Καρδίτσας για τη 2η αγωνιστική.
![](/Uploads/2024/2/b95411b3a8681b5cb8ff762decf0d9c4_2.jpeg)
![](/Uploads/2024/2/23c7e499a84f122b9b53db028ba683db_3.jpeg)
Τα κορίτσια του Βασίλη Πάνου επικράτησαν με σκορ 3-1, με την Πρίντζιου να ανοίγει το σκορ ενώ τα άλλα δυο γκολ σημείωσε η Ανδρέου. Σύσσωμη η ομάδα της ΕΠΣΛ αφιέρωσε τη νίκη στην Εύα Πουρσανίδη, η οποία είχε αποχωρήσει τραυματίας στον αγώνα με τα Τρίκαλα.
![](/Uploads/2024/2/9ee38b7fd6e1275e48c39da7aabb0cba_4.jpeg)
Επόμενη αγωνιστική και τελευταία του πρώτου γύρου είναι την Πέμπτη 29.02 μέσα στον Βόλο με την ΕΠΣ Θεσσαλίας.