![](/Uploads/2024/2/ea0c48904fddc64184e05b4937f6dee5_IMG_6672-2048x1536.jpeg)
Μια ιστορική νίκη πέτυχε η μικτή κ15 κορασίδων της ΕΠΣΝ Λάρισας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος απέναντι στην ΕΠΣ Τρικάλων. Την χαρά των κοριτσιών επισκίασε δυστυχώς ο τραυματισμός της Πουρσανίδης, η οποία λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο μετά από τραυματισμό στο γόνατο.
Στο αγωνιστικό κομμάτι η μικτή επικράτησε με 5-0 με σκόρερ τις: Ανδρέου, Σπρίντζιου, Μητσοπούλου Ν., Καραπατσακίδη και Κανταρίνου.
![](/Uploads/2024/2/c7184518d983d0e5ef9fc6fe415a1579_IMG_6679-scaled.jpeg)
![](/Uploads/2024/2/97d25e168070bd93ea61f8a3690e5a80_IMG_6681-scaled.jpeg)
![](/Uploads/2024/2/c86133d653f649aeabaa2f766b65bd12_IMG_6689-scaled.jpeg)
Η επόμενη αναμέτρηση για τα κορίτσια του Βασίλη Πάνου -και πρώτη εντός έδρας- είναι στις 14 Φεβρουαρίου στη Λάρισα.