Νέο τρίποντο για την ΑΕΛ

Νέο τρίποντο για την ΑΕΛ που επικράτησε εύκολα με 2-0 της Κοζάνης, στο AEL FC ARENA, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2.

Tα γκολ ο Χάρης Ηλιάδης με κεφαλιά στο 6ο λεπτό και ο Κώστας Παπαγεωργίου με σουτ στο 20ο λεπτό. Η ΑΕΛ μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να πάρει από νωρίς το προβάδισμα και να πάρει και τους τρεις βαθμούς.

ΑΕΛ (Παύλος Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Θ. Παπαγεωργίου, Μαϊδανός, Ηλιάδης, Γιανναράκης (46' Καλουτσικίδης), Θωμαΐδης, Αντράντα, Κ. Παπαγεωργίου (68' Στίνα), Μαυριάς (91' Παπαδόπουλος), Κοσσονού (69' Νίνο), Πεντρόσο (78' Φατάι).

Κοζάνη (Άγγελος Διγκόζης): Μπογκντάνοβιτς, Πάνος, Σουλιώτης (57' Ίτσιος), Κούφας, Τάτσης, Σιατραβάνης (46' Μάγκανιτς), Νάτσος, Αναστασόπουλος, Καλλέργης, Γιάκος (80' Κανούλας), Ποζατζίδης (46' Μαξίμοβιτς).