![](/Uploads/2024/1/24bf261a5f310a75471a5d00bc04f555_1.jpg)
Με τέρμα που σημείωσε ο Χάρης Μουλτσιάς στο 48’ ο Π.Ο.Ε., πήρε το τρίποντο απέναντι στον μαχητικό Απόλλωνα Λάρισας με 1-0. Στο 94' αποβλήθηκε ο Γκαμπέτας.
![](/Uploads/2024/1/1e36f26c088ba1514faccc1dbcfa0fe9_7.jpg)
Ντεμπούτο έκανε και το νέο απόκτημα του ΠΟΕ ο Κολομβιανός Palachios που πέρασε ως αλλαγή.
Π.Ο.Ε. (Ζήσης Ζιάγκας): Γούπος, Μπούσιας (46′ Μαλάκος), Κορτσάρι, Λαγός, Κριεζής, Καραμούλας (65′ Καραγκούνης), Γκαμπέτας, Κουκούλης, Ιγγλέζος, Ρολντάν, Μουλτσιάς (70′ Παλάσιος).
Απόλλων Λάρισας (Τάσος Βενέτης): Φαρμάκας, Νικολακούλης, Γερεντές Γ., Λάιος, Μπαγιώτας (77′ Λεπενιώτης), Μπουκουβάλας, Μπόρος (40′ Γιασιάς), Χατζηλιόντας (77′ Κούρτι), Τσιούτσιας (77′ Γκάτης), Τσαπατόρης, Γερεντές Θ. (55′ Χατζής).
ΦΩΤΟ: elassona884.gr